Veľká pivná koštovka v Prievidzi

Admin, 15. 5. 2012 - Vínne degustácie sa stali už dávnejšie neoddeliteľnou súčasťou života slovenských gastronomických „fajnšmekrov“. Informácia o tom, že na úrovni sa dá degustovať aj pivo, je však pre mnohých stále prekvapujúca.

Aj pivo však má svoje špecifické podoby vymykajúce sa z formátu hypermarketových ležiakov. Má svoje svetové súťaže, môže zrieť podobne ako víno a mať vzácne archívne ročníky. A aj v pivnom žánri sa dá hľadať jeho dokonalá kombinácia s jedlom.
Degustácia, zameraná práve na pivné špeciály a fľaškové pivá, je pre priaznivcov kvalitného piva pripravená už v piatok, 15. júna 2012.
Medzi 18.00 až  22.00 hod. sa v Dome kultúry v Prievidzi predstaví takmer 100 vzoriek pív z viac ako dvoch desiatok pivovarov z Anglicka, Belgicka, Nemecka, Rakúska, Slovenska, Škótska a Ukrajiny. Toto podujatie tak má nadviazať na predchádzajúcu úspešnú vínnu koštovku.
Pivné degustácie podobného typu sú vo svete celkom bežné, pravidlom sa stali už aj u našich českých susedov. V Prievidzi ide zatiaľ o podujatie absolútne jedinečné. A to nielen tým, že je to jeho premiéra. Jedinečné bude hlavne počtom zúčastnených pivovarov, krajín a vzoriek. Dá sa povedať, že bude mimoriadne aj v celoslovenskom rozsahu.
Vstupenky v cene 12 € si môžu záujemcovia zakúpiť v Prievidzi v Turistickej kancelárii, pokladni Domu kultúry alebo vo Vinotéke a Pivotéke Noffry a v eshope Prešporskej pivotéky.
“Veríme, že v tomto prípade naozaj zakladáme novú tradíciu, ku ktorej si do budúcna nájdu cestu ľudia z celého Slovenska,“ netají sa vysokými ambíciami Mgr. Petra Štefániková, riaditeľka Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi.
Obsah degustačného katalógu je prísľubom mimoriadneho zážitku, ktorý by si fanúšik piva rozhodne nemal nechať ujsť. Pivný mok doplní aj degustácia kvalitných syrov a pivných chuťoviek, ktoré na takejto degustácii rozhodne nesmú chýbať.

O Prešporskej Pivotéke
Ide o prvú pivotéku na Slovensku, ktorá sa špecializuje na netradičné a na Slovensku nepoznané pivá. Našim cieľom je prinášať zákazníkom nové a zaujímavé druhy piva, ktoré doteraz nemali možnosť poznať. Rovnako sa snažíme šíriť kultúru pitia piva a informovať o jeho výrobe a histórii. Aktuálne je v ponuke eshopu Prešporskej pivotéky takmer 100 druhov belgických a anglických pív. Okrem piva sú k dispozícii aj špeciálne poháre, ktoré podporujú charakteristiky jednotlivých druhov špeciálov a darčekové balíčky pív. Pre podniky, eventové agentúry, ale aj skupiny priateľov, organizujeme ochutnávky s výkladom o jednotlivých druhoch a histórii pív.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*