Majstrovstvá SR v otváraní ustríc

Admin, 15. 5. 2012 - Účastníci najväčšieho pikniku v meste - Slovak Food Festivalu, sa už v sobotu 26. mája o 16.00 v areáli Bratislavského hradu môžu tešiť na neobvyklú šou – 1. ročník METRO Majstrovstiev SR v otváraní ustríc.

Profesionálni kuchári si svoje sily zmerajú pri otváraní 30 ustríc typu Belon, pričom rozhodovať bude nielen rýchlosť, ale aj kvalita a prezentácia výsledku. Spoluorganizátorom majstrovstiev s dlhoročnou tradíciou v susedných Čechách je veľkoobchod METRO Cash & Carry SR, ktorý je aj dodávateľom čerstvých ustríc do súťaže.

Prvé METRO Majstrovstvá SR v otváraní ustríc prebehnú podľa medzinárodných pravidiel – každý zo súťažiacich teda bude otvárať 30 ustríc typu Belon, ktoré sa používajú aj na európskom a svetovom šampionáte. Výkony súťažiacich bude podľa medzinárodne uznávaných pravidiel hodnotiť porota, v ktorej budú zastúpení aj šéfkuchári HoReCa tímu METRO Vojto Artz a Petr Stádník.

V súťaži, ktorou bude sprevádzať známy moderátor-gurmán Peter Justin Topoľský, sa tento rok môže stretnúť maximálne 20 účastníkov z radov profesionálnych kuchárov, pričom za jednu gastronomickú prevádzku môžu súťažiť najviac dvaja zástupcovia. Víťazi si okrem pohárov vybojujú aj vouchery na nákup tovaru vo veľkoobchodoch METRO Cash & Carry SR: 1. miesto 600,-eurovú, 2. miesto 400,-eurovú a 3. miesto 200,- eurovú poukážku.

Na svoje si však v poslednú májovú sobotu prídu aj diváci – správne otvorené ustrice totiž poputujú do hľadiska na ochutnávku.

„Ustrica vhodná na konzum musí byť čerstvá a zavretá, cítiť je z nej iba sviežu vôňu mora. Pri otváraní treba nôž zastrčiť do medzery v lastúre a jednoducho zapáčiť nabok alebo dopredu. Mäsko sa následne odreže od lastúry, môže sa pokvapkať limetkou a vysaje sa priamo z ulity,“ hovorí o správnom postupe pri otváraní ustríc a ich konzumácii Vojto Artz, šéfkuchár METRO, ktorý bude hodnotiť svojich kolegov na 1. ročníku METRO Majstrovstiev SR v tejto netradičnej disciplíne.

Vychutnať si túto šou môžu všetci už v sobotu 26.mája o 16:00 v areáli Bratislavského hradu v rámci obľúbeného Slovak Food Festivalu. Príďte povzbudiť svojich favoritov a a pochutiť si na lahodných a čerstvých ustriciach z METRO!

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*