Mercedes-Benz poveril Kuehne + Nagel dodávkami v Kecskeméte

Admin, 21.06.2012 - Nové modely Mercedes-Benztriedy B sa budú okrem Rastattu v Nemecku vyrábať aj v závode Kecskemét v Maďarsku. Spoločnosť Kuehne + Nagel bola poverená dodávkou kompontentov karosérií a koncovej montážnej linky.

Ako súčasť výrobnej logistiky zabezpečí Kuehne + Nagel manipuláciu prichádzajúceho tovaru, organizáciu prevádzky v časti prijímania tovarov a ich skladovania, ako aj obsluhovanie (dopĺňanie a zbieranie) výrobnej linky prostredníctvom vysokozdvižných vozíkov a smerovacích vlakov prevážajúcich materiál.
Výrobný proces je podporovaný elektronickým systémom Kanban, s ktorého pomocou je zaručené včasné a dopytom riadené alokovanie potrebných komponentov priamo do výrobnej linky. Okrem tohto tradičného logistického systému je použitá aj metóda JIS – dodávky komponentov k finálnej montáži v poradí požadovanej od montáže (Just – in – sequence). Kuehne + Nagel je plne zahrnutý do plánovania logistických procesov spoločnosti Mercedes-Benz a poskytuje svoje know-how nie len vo fáze plánovania, ale aj prevádzky. „Sme veľmi radi, že svojou flexibilitou a dlhoročnými skúsenosťami v Maďarsku
môžeme podporiť výrobnú logistiku závodu spoločnosti Mercedes-Benz v Kecskeméte. Úplná integrácia Kuehne + Nagel už od začiatku celého logistického konceptu je prejavom dôvery v naše schopnosti významne prispieť k optimalizácii dodávok pre závod Mercedes-Benz v Kecskeméte“, vyjadril sa Kai Olschner, prevádzkový riaditeľ Kuehne Nagel pre východnú Európu. “Sme hrdí na to, že sme súčasťou vývoja nového automobilového závodu. Počiatočná fáza bola veľmi úspešná a aj naďalej budeme rozvíjať a zlepšovať výrobné logistické procesy pre spoločnosť Mercedes-Benz.”

(ml)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*