NISSAN INVITATION

Admin, 15. 5. 2012 - Automobilka Nissan odhalila na autosalóne v Ženeve prvé podrobnosti konceptu atraktívneho hatchbacku, ktorý predznamenáva príchod novej generácie kompaktného vozidla značky v tradičnom segmente B.

Ten sa má zaradiť medzi mestské vozidlo Micra a osobitý crossover Juke.

Dynamický koncept s názvom INVITATION naznačuje smer inovácií a odhodlanie, ktorým sa má uberať nový model, ktorého uvedenie na európsky trh je plánované na rok 2013.

Dynamickosť dizajnu
INVITATION so svojím energickým dizajnom prináša na tradičný trh svojrázny štýl, inovácie a vzrušenie. Čisté plynulé línie poukazujú na dynamický potenciál a súčasne sľubujú prvotriednu aerodynamiku v záujme lepšej hospodárnosti prevádzky.

Bokom dominuje charakteristická línia, ktorá zosilňuje dynamiku bočného profilu karosérie, zatiaľ čo výrazne tvarované predné aj zadné blatníky podčiarkujú sebavedomý postoj konceptu INVITATION.

Priestranná a otvorená kabína spája praktickosť a modernosť s nevídanou úrovňou kvality a praktickými technickými prvkami.

François Bancon, zástupca generálneho riaditeľa divízie produktovej stratégie a produktového plánovania, vyhlásil: „Meno, ktoré sme konceptu dali, hovorí samo za seba… toto kompaktné vozidlo má byť predovšetkým lákavé.

A práve také aj je – vďaka zmyselnému dizajnu karosérie a priestrannému a pohodlnému interiéru, ktorý sa šikovne vmestil do kompaktných vonkajších rozmerov. Je to lákadlo automobilky Nissan pre zákazníkov v segmente kompaktných hatchbackov.“

Špičkový výkon a hospodárnosť vo svojej triede
Spojenie najmodernejších motorov, uznávanej ľahkej platformy Nissan a aerodynamicky účinnej karosérie znamená, že INVITATION dosahuje mimoriadne nízku spotrebu paliva a nízku úroveň emisií. Cieľom automobilky Nissan je dosiahnuť extrémne nízke emisie CO2: pri najlepšom modeli neprekročiť 100 g/km a vo všetkých modeloch dosiahnuť právo nosiť značku Nissan Pure Drive.

Citlivé a živé riadenie súčasne zaisťuje, že v oblasti dynamiky jazdy bude INVITATION súperiť s najlepšími konkurentmi v segmente.

Podobne ako vozidlo Micra, aj koncept INVITATION využíva novú ľahkú platformu V, ktorá bola navrhnutá tak, aby poskytovala optimálnu tuhosť pre vynikajúce jazdné vlastnosti spoločne s vycibrenou jazdou, ale s čo možno najnižšou hmotnosťou v záujme optimálneho výkonu, nízkej spotreby a nízkych emisií.

Riešenie podvozku využíva nezávislé zavesenie prednej nápravy so vzperami MacPherson s vinutými pružinami a vzadu s kompaktným torzným nosníkom navrhnutým tak, aby minimálne zasahoval do batožinového priestoru. Oba systémy zavesenia sú uchytené v pomocných rámoch, čo zaisťuje izoláciu podvozku pred hlukom, vibráciami a pazvukmi. Koncept INVITATION má dĺžku 4 150 mm, šírku 1 740 mm a výšku 1 470 mm. Používa kolesá s rozmermi 215/45 R18.

Moderné bezpečnostné prvky
INVITATION je však viac, než len atraktívne vozidlo, ktoré je radosť riadiť. V koncepte nachádzajú uplatnenie niektoré z najmodernejších bezpečnostných prvkov v segmente B, ktorých spoločným cieľom je čo najbezpečnejšie vozidlo.

Patrí medzi ne napríklad pokročilý systém monitorovania okolia vozidla Nissan (AVM), ktorý maximálne uľahčuje cúvanie a pozdĺžne parkovanie, a vo vozidle segmentu B je použitý vôbec prvýkrát. Koncept INVITATION využíva aj technológie Nissan Safety Shield, ktoré reagujú na okolitú prevádzku a udržujú prehľad vodiča o dianí okolo vozidla.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*