Goodyear je partnerom európskeho šampionátu ťahačov

Admin 15. 5. 2012 - Goodyear s potešením oznamuje, že aj v roku 2012 je partnerom európskej asociácie tímov v pretekoch ťahačov TRO (Truck Racing Organisation). TRO zastáva úlohu manažéra série pretekov FIA Championship

a súčasne zabezpečuje pre všetkých účastníkov z federácie FIA (Federation Internationale de l’Automobile) dodávanie oficiálne schválených pretekárskych pneumatík Goodyear, ku ktorým poskytuje kompletné podporné služby.
Turecký Istanbul Park je miestom, na ktorom sa uskutoční úvodné kolo šampionátu európskych pretekov ťahačov v roku 2012. Už tento víkend sa na tamojšom štartovom rošte zídu  mnohosto-koňové ťahače, aby začali ďalšiu sezónu týchto vzrušujúcich pretekov.
Od minulého roku sa o dodávanie pretekárskych pneumatík Goodyear stará výhradne organizácia TRO. Tímy si môžu pneumatiky objednať na oficiálnych stránkach TRO alebo na okruhu, kde zamestnanci TRO pneumatiky prezúvajú. Pneumatiky sa skladujú a prepravujú medzi okruhmi v spolupráci s Roinaeu Logistic. To umožňuje tímom zakúpiť si pneumatiky na všetkých okruhoch. Aby bola zabezpečená spravodlivá distribúcia pneumatík, TRO v spojení s FIA organizuje pred každými pretekmi lotériu. Vďaka nej nikto vopred nevie, aké konkrétne pneumatiky tím dostane, ako prebehne losovanie.
TRO dodáva pretekárske pneumatiky Goodyear nielen na preteky šampionátu FIA, ale aj na  testovanie a na národné preteky ťahačov. Na každých pretekoch je pripravený profesionálny tím mechanikov TRO, ktorý v špeciálne vybavenom servisnom priestore mení  a vyvažuje pneumatiky. Kontrola a správa pneumatík prebieha pomocou technológie RFID, ktorá umožňuje funkcionárom FIA uistiť sa, že všetci pretekári spĺňajú prísne nariadenia.

Goodyear dodáva pretekárske pneumatiky na ťahače od roku 2004. V súčastnosti dodáva  pretekársku pneumatiku Goodyear s rozmerom 315/70R22.5, ktorá bola navrhnutá a vyvinutá priamo pre európske preteky ťahačov. Vychádza z rovnakej technológie ako pneumatika Goodyear Regional RHS so špeciálnou behúňovou zmesou a dezénom, ktorá poskytuje výbornú priľnavosť a dobrú životnosť vo všetkých podmienkach. Technológia RFID (mikročip zabudovaný v pneumatike, ktorý poskytuje informácie o pneumatike), ktorá bola prvýkrát uvedená v pneumatikách používaných v pretekoch šampionátu britských cestovných automobilov, sa teraz štandardne používa vo všetkých pretekárskych pneumatikách nákladných vozidiel.

Preteky ťahačov 2012
Tohtoročné prvé kolo šampionátu ťahačov sa vôbec po prvýkrát v histórii odohrá na tureckej pôde. Ďalšou zmenou pre rok 2012 je presunutie pretekov zo španielskeho okruhu v Albacete na okruh Jarama, čo znamená, že madridský okruh bude v tomto roku hostiť dvoje preteky.

Datum                   Okruh                  Země
13/05/2012    Istanbul Park     Turkey
20/05/2012    Misano                 Italy
10/06/2012    Jarama                 Spain
24/06/2012    Nogaro                 France
01/07/2012    Donington          UK
15/07/2012    Nürburgring      Germany
29/07/2012    Smolensk            Russia
02/09/2012    Most                     Czech Republic
23/09/2012    Zolder                  Belgium
07/10/2012    Jarama                Spain
14/10/2012    Le Mans                France

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*