Geis s cross-dockingovou koncepciou

Admin, 05.05.2013 - Logistická skupina Geis zásobuje všetky predajne OKAY. Obchodný reťazec so sídlom v Brne je najväčším predajcom elektroniky na Slovensku a v Českej republike. Komplexný projekt zahŕňa ako zásobovanie všetkých 130 predajní OKAY, tak aj

kompletný servis vrátane distribúcie pre E-shop OKAY.
Pri samotnom zásobovaní predajní OKAY, Geis denne odbaví až 30 000 jednotlivých položiek, v hlavnej sezóne a pred Vianocami ešte viac. Sortiment siaha od tých najmenších batérii až po obrovské chladničky. „Pracujeme so širokou paletou produktov, s extrémnymi výkyvmi v objeme a úzkymi časovými oknami,“ povedal Vjačeslav Dobrynský, riaditeľ produktu Logistika spoločnosti Geis. „Vďaka efektívnemu cross-dockingovému procesu, ktorý sa zaobíde bez tradičného skladovania tovaru, môžeme tento projekt realizovať efektívnejšie.“
Supply Chain v troch krokoch.

V deň 1 odošle OKAY objednávky jednotlivých predajní svojím dodávateľom. Súčasne s tým dostane Geis avízo. V deň 2 obdrží Geis tovar od dodávateľov a rozdelí ho na palety pre jednotlivé predajne OKAY. A v deň 3 sú potom zásielky doručené prepravnými kapacitami Geis SK a Geis CZ priamo do predajní. 40 slovenských a 90 českých predajní sa zaváža každý pondelok, stredu a piatok. Všetky procesy prebiehajú bez tlačených dokumentov cez IT systém firmy Geis.
Cross-dockingová koncepcia je využívaná aj pre E-shop OKAY, pre ktorý Geis realizuje kompletný servis. Zamestnanci každý deň pripravia a vyexpedujú stovky balíkov, ktoré sa ďalej distribuujú v systéme cross-docking na predajne OKAY aj balíkovou dopravou koncovým zákazníkom. Prepravu balíkov realizuje Geis prostredníctvom balíkovej služby Geis Parcel SK a Geis Parcel CZ rovnako vo vlastnej réžii.

Sklad s vynikajúcou polohou.

Pre účely nového projektu využíva skupina Geis terminál o rozlohe 9 000 metrov štvorcových, ktorý sa nachádza v logistickom parku Pohořelice, 28 kilometrov južne od Brna. Poloha v juhovýchodnom cípe Českej republiky je ideálny i pre zásobovanie Slovenska. Geis v termináli nainštaloval kompletnú IT infraštruktúru, regálový sklad a zabezpečovací systém vrátane kamier.
„OKAY rýchlo expanduje a neustále rozširuje svoje portfólio. Preto budeme ďalej optimalizovať procesy a predovšetkým budeme intenzívne pracovať na nových projektoch pre E-shop, pretože oblasť B2C rýchlo rastie,“ povedal Vjačeslav Dobrynský.

(ed)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*