Víno ako zážitok

Admin, 06.06 2013 – Cieľom Vinárstva LAHOFER je sprostredkovať svojim klientom jedinečný zážitok z pitia vína, a to najmä cez vína, ktorých značenie podlieha apelačnému systému VOC Znojmo. Tento rok sa do prestížneho Salónu vín Českej republiky prebojovali hneď dve vína z produkcie vinárstva LAHOFER

– Veltlínske zelené VOC a Sauvignon VOC.

LAHOFER_produkcia na Lampelbergu (2)

„Víno LAHOFER je na stredoeurópske pomery a možnosti špičkovým produktom, ktorý umožňuje ľuďom, ktorí sú ochotní zaplatiť za víno 8 EUR, piť oveľa lepšie víno ako pili doteraz,“ hovorí Peter Kuzma, riaditeľ spoločnosti Vital Grape s.r.o., ktorá je výhradným dovozcom značky LAHOFER na Slovensku, a zároveň poznamenáva: „Spoločnosť Vital Grape s.r.o. dokáže v tomto smere ponúknuť špičkový servis spojený s distribúciou a predajom vína, inovatívny marketing a v konečnom dôsledku vytvoriť emocionálne prepojenie medzi produktom a zákazníkom.“ Ivan Záleský, sales manažér spoločnosti, vidí najväčší potenciál vo vínach firmy LAHOFER práve v tom, že „sú jedinečné svojou aromatikou i chuťou, ktorá je lákavá pre širokú klientelu a príbuzná slovenským vínam. A tou najväčšou prednosťou je aj orientácia na výrobu vína so zreteľom na apeláciu, resp. tzv. terroir, čoho výsledkom je aj VOC.“

Lahofer_Rajske_vinice_jar (6)

V Znojemskej vinárskej podoblasti sa podarilo zaviesť prvý apelačný systém – VOC Znojmo, víno originálnej certifikácie. Česká republika sa týmto krokom zaradila medzi úspešné trhové systémy, praktikujúce marketing kontrolovaného pôvodu. Vzhľadom na náročné požiadavky sa do projektu VOC Znojmo zatiaľ zapojilo pätnásť vybraných vinárskych spoločností, medzi nimi i Vinárstvo LAHOFER. Aby sa víno mohlo na etikete pýšiť označením VOC Znojmo, musí splniť celý rad kritérií. Hrozno musí mať napríklad pôvod v Znojemskej vinárskej podoblasti a výnos na jeden ker nesmie presiahnuť 2,5 kg. Do systému spadajú iba tri najtypickejšie odrody Znojemska – Rizling rýnsky, Sauvignon a Veltlínske zelené. Z nich sa môžu vyrábať vína, prípadne ich cuvée, ktoré následne prechádzajú obzvlášť náročnou senzorickou skúškou. Zrozumiteľná a ľahko rozoznateľná značka VOC uľahčuje rozhodovanie pri nákupe – vždy sú pod ňou označené vína s predvídateľnou a rozoznateľnou, typickou chuťou a vôňou, vína prvotriednej kvality, ktorá je garantovaná bez ohľadu na konkrétneho producenta.

Lahofer_Rajske_vinice_jar (99)

Vína značky LAHOFER vstupujú do Českého salónu vín:

LAHOFER_flase_skupinka (56)

Veltlínske zelené VOC – polosuché – biele
2011 | VOC
Svieže víno, ktoré reprezentuje typické Veltlínske zo Znojemska, má iskrivú a príjemnú zelenkavú farbu s jemnými zlatistými odleskami. Plnú ovocnú vôňu s pikantnou korenistou arómou sprevádza korenistá dochuť po pražených mandliach a zaujímavé minerálne tóny, typické pre terroir znojemskej vinárskej podoblasti. Polosuché Veltlínske sa hodí k slaným predkrmom, bravčovým rezňom a rybám, vyskúšať ho môžete tiež k tvrdým syrom.
Sauvignon VOC – polosuché – biele
2011 | VOC
Svieže polosuché víno s príjemnou zelenkavo zlatou farbou a jemnou korenistou vôňou čiernej ríbezle, kvetu čiernej bazy a kvetu hluchavky. Víno má príjemnú kyselinku s vyváženým obsahom zostatkového cukru, v ovocnom závere sa prejavujú vyzreté červené grepy a sladký egrešový kompót. Vychladený Sauvignon poslúži nielen ako osviežujúci aperitív, ale hodí sa zároveň k rôzne upraveným rybám a hydine, ľahko koreneným mäsovým pokrmom, alebo k mäsu kombinovaného s ovocím, vyskúšať ho môžete k bažantovi či údeným rybám.

LAHOFER_flase_skupinka (31)

Ďalšie získané ocenenia
So svojimi najlepšími vínami sa vinárstvo LAHOFER každoročne zúčastňuje významných domácich i medzinárodných výstav, na ktorých pravidelne zozbiera množstvo ocenení. Medzi tie najprestížnejšie patria zlaté a strieborné medaile z jednej z najväčších svetových výstav vín AWC Vienna, kde desať rôznych vzoriek vína dostalo desať ocenení, ďalej štyri medaile zo San Francisco International Wine Competition v Spojených štátoch amerických, či absolútny víťaz slovenských súťaží MUVINA Prešov a Agrovíno Nitra. Tento rok sa hneď dve vína z produkcie Vinárstva LAHOFER prebojovali do prestížneho Salónu vín Českej republiky. Najnovšími oceneniami za rok 2013 sú taktiež napríklad zlatá a strieborné medaile na súťažnej výstave vín Tirnavia 2013, vínnych trhoch Pezinok 2013 a mnohé iné. Vinárstvo LAHOFER je i majiteľom viacerých certifikátov zaručujúcich ekologické pestovanie hrozna a kvalitu produkcie vína.

(karabinosova)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*