HARTMANN-RICO podporuje filantropické projekty

Admin, 23. 05. 2013 - Spoločnosť HARTMANN- RICO v rámci svojho filantropického programu dlhodobo podporuje projekty, ktorých cieľom je pomáhať ľuďom s určitými zdravotnými hendikepmi. Nie je to pomoc určená jednotlivcom, ale organizáciám s dobrým nápadom,

ako napríklad podpora výstavby bezbariérových chodníkov vo vysokých Tatrách alebo podpora združenia zameriavajúceho sa na pacientov s epidermolýzou.
Snowball 2

Kontinuálne pokračuje spolupráca s projektom Tatry bez bariér, ktorého cieľom je rozvíjať bezbariérové prístupy v Tatranskom národnom parku. Aktivity tohto projektu sa sústreďujú na budovanie bezbariérových turistických zón a chodníkov v slovenských veľhorách. V tomto roku podporuje spoločnosť HARTMANN – RICO projekt čiastkou 6 000 eur. Vďaka dlhodobej podpore projektu budovania chodníkov pre ľudí so zníženou schopnosťou pohybu dnes jestvuje v Tatrách osem chodníkov, ktoré sa dajú prejsť bez prekážok na vozíčku alebo napríklad s detským kočíkom. Pre bezbariérový prístup je vhodne upravený a označený chodník na Popradské pleso, v Bobroveckej a Tichej doline v Západných Tatrách, na lesnej ceste na Zverovke vedúcej Roháčskou dolinou k Ťatliakovej chate, chodník na Hrebienok, v Bielovodskej doline, v Tatranskej Javorine a v Prielome Dunajca v PIENAPe. Spolu je to vyše  40 kilometrov bezbariérových chodníkov.

Snowball 1

Druhou spoločnosťou, ktorú HARTMANN – RICO podporila čiastkou 8 500 eur, je združenie DebRA SR, slovenská organizácia združujúca pacientov trpiacich zriedkavou chorobou epidermolysis bullosa (EB), čiže epidermolýzou (kožou jemnou ako motýlie krídla). Je to po prvý krát, čo sa na Slovensku rozhodla spoločnosť HARTMANN – RICO vstúpiť do spolupráce práve s občianskym združením zastrešujúcim pacientov s touto chorobou. Spoločnosť HARTMANN však podporuje združenie DebRA aj v Českej republike a v Rusku. Pomoc to nie je len finančná, ale aj materiálna, keďže portfólio výrobkov spoločnosti HARTMANN – RICO obsahuje celý rad výrobkov, ktoré sú vhodné pre liečbu a ošetrenie pacientov s týmto ochorením. Na základe konzultácií s odborníkmi budú pacientom poskytnuté prostredníctvom organizácie DebRA najvhodnejšie prostriedky najmä z oblasti hojenia rán. „Aktivity združenia DebRA sú v súlade s našou filozofiou pomáhať ľuďom starať sa o ich zdravie. Preto sme radi touto formou podporili aj liečbu pacientov s vážnou diagnózou epidermolysis bullosa,“ uviedla Irena Malá, hovorkyňa spoločnosti HARTMANN – RICO.
(Foto: Snowball, Gudiaková)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*