Nové modely: DACIA DOKKER a DOKKER VAN

Admin, 26.05.2012 - Dacia ťaží z prestíže autosalónu v marockej Casablanke, kde predstavila dva modely, ktoré sa už čoskoro stanú súčasťou rodiny Dacia. Hovoríme o 5-miestnom všestrannom vozidle Dacia Dokker a o praktickej malej dodávke Dacia Dokker van.

Svet dostal možnosť uvidieť aj posledné dva prírastky do rodiny Dacie – Dokker a Dokker van. Keďže oba modely sú vyrábané v marockom Tangeri, výber premiérového miesta bol jasný. Stal sa ním autosalón v Casablanke. Obe vozidlá budú predávané najskôr v Maroku, a až následne na ďalších trhoch.

Dokker je praktická a všestranná dodávka pre 5-člennú posádku, ktorú je možné objednať buď s jednými alebo dvoma bočnými posuvnými dverami. Vďaka svojmu veľkorysému batožinovému priestoru a jednoduchému, modulárnemu interiéru je ideálna pre zákazníkov, ktorí potrebujú vozidlo, ktoré dokáže prepraviť objemný náklad, ale aj v pohodlí prepraviť rodinu.

Dokker Van, verzia malej dodávky toho istého modelu, je k dispozícii buď s jednými alebo dvoma širokými bočnými posuvnými dverami. Zameriava sa hlavne na potreby remeselníkov a obchodníkov. Okrem toho, že je táto dodávka spoľahlivá a robustná, aj jej nosnosť je v tomto segmente najlepšia. Taktiež ťaží zo starostlivo premysleného modulárneho interiéru a zo spotreby paliva.

Pomenovanie dvoch nových modelov výrobca odvodil od slova „dockworker“ (preklad z anglického jazyka: robotník v dokoch). Tento názov zosobňuje vysokú nosnosť oboch modelov, rovnako ako ich modulárny vnútorný interiér a robustnosť.

Dacia: “cenovo výhodná” značka…

Počas ôsmich rokov (od uvedenia modelu Logan v roku 2004) sa Dacia, ktorá patrí do skupiny Renault, etablovala ako špičkový hráč v automobilovom priemysle. Jasné hodnoty značky Dacia vyhrali a získavali si dôveru zákazníkov nielen vo východnej Európe a na rozvojových trhoch, ale aj západnej Európe. Dnes je značka Dacia etablovaná takmer na celom svete.

Hodnoty značky Dacia:

Veľkorysosť: najlepší priestor v kabíne za danú cenu na trhu,
Jednoduchosť: špecifikácia vybavenia, ktorá sa zameriava na to, čo zákazníci skutočne potrebujú,
Spoľahlivosť: vďaka implementácií technických riešení osvedčených na iných vozidlách koncernu Renault.

Rodina Dacia má dnes deväť členov:
Logan
Logan MCV
Logan Van
Logan Pick up
Sandero (hatchback a verzie Stepway)
Duster (SUV 4×2 alebo 4×4)
Lodgy (rodinné MPV päť alebo sedem miestne)
Dokker (univerzálna osobná dodávka)
Dokker Van (praktická malá dodávka)
(jr)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*