Ako zvýšite bezpečnosť vašich zásielok

Bratislava, Admin – Dôležitou etapou pri výrobe tovaru alebo jeho obstarávaní je aj jeho príprava na prepravu, ktorá zahŕňa špecifické balenie a označovanie. Ak nespĺňa tieto základné kritéria a normy stanovené všeobecnými obchodnými podmienkami, stráca na svojej hodnote a veľmi často sa potom stáva, že koncový zákazník je nespokojný. V prípade, že podnikáte, nemali by ste na túto časť zabudnúť, pretože preprava tovaru je jedna z nevyhnutných podmienok, ktoré si musíte pri tejto činnosti zabezpečiť.

Je nutné zlepšiť kvalitu kuriérskych služieb?
V mnohých prípadoch nemusíte ani podnikať na to, aby ste prišli na princíp fungovania prepravných spoločností, ktorých kvalita je rozdielna a niekedy dosť biedna. Objednáte si výrobok, ktorý sa vám zapáčil v obľúbenom e-shope a domov vám doručia niečo neidentifikovateľné.

Samozrejme, že sú to výnimky, no niekedy vie aj jedna nepríjemná skúsenosť rozhodnúť v neprospech konkrétnej spoločnosti. Zmeniť to môžete výberom lepšej prepravnej spoločnosti, ktorá disponuje dobrými referenciami a širokým výberom kvalitných kuriérskych obálok. Aby ste ale nepodcenili ani ten najmenší detail a zásielka sa dostala k adresátovi v poriadku, mali by ste vedieť aj to, ako vyzerá správne balenie a označovanie exportovaného tovaru.

Balenie
Primárna úloha obalov je chrániť a uchovávať výrobok, ako aj pomáhať pri jeho manipulácii a konečnej prezentácii. Vo veľkej miere tento proces závisí aj od ich navrhovania, vyhodnocovania a výroby. Z toho vyplýva, že si ešte pred plánovaným exportom musíte vybrať renomovanú spoločnosť, ktorá vám poskytne napríklad vami požadované bezpečnostné obálky. Aby to bolo ešte jednoduchšie, môžete si tento druh obalového materiálu zaistiť aj cez internet. Pri jeho výbere si ale nezabudnite všímať aj tieto kritéria:

Fyzická ochrana tovaru-správne balenie poskytuje ochranu pred nárazmi, vibráciami, určitou teplotou, vlhkosťou a prachom. Tiež si svoju zásielku môžete nechať poistiť olovenou plombou, ktorá sa používa aj pri prevoze zaistenia hotovosti, dokumentov a iných prepravovaných produktov s vyššou hodnotou, čím sa zabraňuje aj neželanej manipulácii.

Efektivita-správny obal poskytuje klientom možnosť prepraviť väčšie množstvá menších kusov produktov v jednej zásielke. Pre podnikateľa je to samozrejme výhodnejšie aj z hľadiska nižších nákladov, nehovoriac o výslednej efektivite.

Marketing-obal predáva a nie je to žiadna novinka. Správne a zároveň atraktívne balenie je dôležité aj z hľadiska kupujúceho, ktorého svojimi vlastnosťami viac nabáda ku kúpe. Samozrejme, že pri klasickej preprave tovarov to až tak dôležitá funkcia nie je, no ak vám kuriér doručí zásielku, ktorá je poškodená a nemá žiadny obal, určite si rozmyslíte, či sa aj v budúcnosti rozhodnete využiť služby tejto spoločnosti.

Označovanie
Vďaka dobrému a správnemu označovaniu si zaistíte dostupnosť všetkých dôležitých informácii, ktoré prepravca na spoľahlivé doručenie produktu potrebuje. V rámci toho vám e-shopy pred dokončeným objednávky zverejnia objednávkový formulár, v ktorom sa bez vyplnenia dôležitých údajov ďalej nedostanete.

V rámci elektronizácie sa pomaly všetky tieto služby stávajú predmetom internetových stránok jednotlivých inštitúcií. E-podací hárok a online sledovanie zásielky, ktoré si vyžadujú vašu registráciu v danom systéme, sú asi najznámejšie.

Je dôležité, aby bol vývozca oboznámený so všetkými druhmi znakov a symbolov a aby pri používaní týchto symbolov zachoval aj všetky národné a medzinárodné normy. Rovnako tak je samozrejmosťou používať úradný jazyk a uviesť na obale základné informácie.

Niektoré obalové označenia sú dnes vybavené aj symbolom ich recyklovateľnosti, čo je dobrá správa pre naše životné prostredie. Ak si dáte na tieto základné veci dobrý pozor a vyberiete si vhodné obalové materiály, bezpečnosť vašej zásielky bude maximálna, takže sa o jej prepravu viac starať už nemusíte.

(Zdroj: ML; Foto: Shutterstock; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*