Na EURO 2016 sa predstavia aj Slováci. Konečne!

Bratislava Admin  21. 01. 2016 – Vo Francúzsku sa tento rok 10. júna začne veľká paráda, nielen pre fanúšikov futbalu, ale aj pre sviatočných divákov. Začína sa EURO 2016, na ktorom sa prvýkrát vo svojej histórii predstavia aj slovenskí futbalisti. Tým bola vyžrebovaná skupina s Anglickom, Ruskom a Walesom. Aké sú očakávania fanúšikov? Veľa pekného futbalu sa zrejme nedočkáme, no pri správnej forme by sme sa mohli dočkať postupu. Majstrovstvá Európy vo Francúzsku sa odohrajú premiérovo novým systémom. Na aké zmeny sa môžete tešiť?

Na šampionáte sa predstaví 24 tímov
Okrem Slovákov sa prvýkrát na turnaji predstaví až 24 tímov. Doteraz sme v akcii mohli vidieť iba 16 tímov, no na ME vo Francúzsku si uvidíte v akcii aj širšiu špičku. Európska futbalová asociácia sa rozhodla rozšíriť počet postupujúcich tímov aj preto, aby bol futbal šport skutočne pre masy a viac ľudí. Vďaka tomu na trávnik vybehnú aj tímy Albánska, Islandu či Severného Írska, teda tímy, ktoré sú absolútnymi nováčikmi na takomto veľkom turnaji.

Na čo sa môžete tešiť
Šampionát sa oficiálne začne 10. júna o 21:00, keď sa na štadióne v Saint Denis predstavia domáci Francúzi proti Rumunom. Čo môžete očakávať od tohto zápasu? Jednoznačne skvelá akustika na štadióne, namotivovaní Francúzi a odolávajúci Rumuni. Zápas, na ktorý slovenskí fanúšikovi najviac čakajú, vypukne 11. júna o 18:00 na štadióne v Bordeaux. Kde sa naša jedenástka predstaví proti nevyspytateľnému Walesu. Zaujímavosťou je, že žiadny tím neodohrá zápasy základnej skupiny v jednom meste, ale bude cestovať. Toto je tiež súčasťou nového modelu.

10 miest, kde sa turnaj odohrá
Zaujíma vás, ktoré mestá budú tými najlepšími hostiteľmi Eura? Je to Saint Denis, Paríž, Bordeaux, Toulouse, Lille, Lens, Marseille, Nice, Lyon a Saint-Etienne. Slováci nastúpia na trávnik, okrem Bordeaux, v Lille proti Rusku a proti Anglicku si zahrajú v Saint-Etienne. Takže, keď si oblečiete pánske tričká v našej trikolóre a pôjdete fandiť Slovákom do Francúzska, precestujete poriadny kus krajiny Gálskeho kohúta. A to za to stojí.

(Zdroj: Tomáš Turek; Foto: Shutterstock – Seocentrum; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*