Ako vyzerať na spoločenskej udalosti maximálne elegantne?

Elegantne saty do spolocnosti

BRATISLAVA/ADMIN – S uvoľňovaním opatrení sa pomaly, ale isto opäť rozbiehajú svadby a možno sa aj najbližšia plesová sezóna uskutoční bez výraznejších obmedzení. I keď o tom je ešte asi skoro hovoriť. Každopádne, ste pripravená v spoločnosti vyniknúť?

Dlhé šaty rozhodne nie sú len pre staršie dámy

Základnou vecou, ktorú dámy riešia pred akoukoľvek spoločenskou udalosťou, je výber vhodných šiat. Najskôr je dobré sa rozhodnúť, či chcete dlhé, alebo krátke šaty.

Dlhé šaty rozhodne vyzerajú elegantnejšie. Aj keď by o nich možno niekto povedal, že sa hodia skôr pre staršie dámy a tie mladšie by si mali zvoliť kratšie šaty aj dlhé spoločenské šaty môžu dodávať nositeľke mladiství vzhľad. Stačí zvoliť správny strih a farbu.

Okrem toho, že správne zvolený strih dlhých šiat dokáže opticky zoštíhliť vašu postavu a zvýrazniť ženské krivky, dlhé šaty sú ideálne aj v prípade, že ste skôr nižšieho vzrastu a chceli by ste (aspoň opticky) predĺžiť svoju postavu. Šikovný strih dlhých šiat môže navodiť dojem, že máte nohy dlhé ako modelka.

Ak by ste naopak chceli niečo z vašich nôh ukázať, ale zároveň si chcete obliecť elegantné dlhé šaty, vyberte si také, ktoré budú mať rozparok. Aký bude veľký, to záleží od toho, koľko „kože“ chcete ukázať.

Pridajte k šatám aj elegantný náhrdelník

Keď už sme pri miernom odhaľovaní sa, odhalený dekolt môže okrem vašich predností vyplniť aj dobre zvolený náhrdelník. Ak máte šaty s výraznejším výstrihom, hodia sa k nim aj výraznejšie náhrdelníky. Skvelou voľbou v takýchto prípadoch sú aj visiace náhrdelníky, ktoré nevinným spôsobom navedú pohľady pánov priamo do vášho výstrihu. Aspoň im dáte výhovorku, že si obzerali váš náhrdelník.

Okrem štýlu náhrdelníka nezabudnite zvoliť aj správnu farbu, ktorá sa hodí k vašim šatám a prípadne k ostatným doplnkom. Ukážete tak ostatným, že takto skvelo nevyzeráte náhodou, ale presne viete, čo robíte.

(Zdroj: ML; Foto: Svitlana Sokolova / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*