Nová generácia akumulátorových vysávačov od Dysonu

Bratislava, Admin – Každý vysávač používa sací motor, ale nie všetky motory sú rovnaké. Niektoré akumulátorové vysávače používajú malé motory, ktoré môžu byť slabé, zatiaľčo iné sa spoliehajú na ťažké motory, vyžadujúce kompromisy v ergonómií vysávačov. Vďaka digitálnemu motoru Dyson V8, ktorý je kompaktný (poskytuje až 110 000 ot./min.) sa môže akumulátorový vysávač Dyson V8 pýšiť trvale vysokým sacím výkonom a nízkou hmotnosťou.

„Strávili sme viac než 10 rokov a investovali cez 250 miliónov libier do vývoja našich malých, ale výkonných digitálnych motorov. Náš motor najnovšej generácie je srdcom akumulátorových vysávačov Dyson V8, ktorý je výsledkom 18-mesačného výskumu a vývoja a 500 000 hodín testovania. Tento motor umožňuje akumulátorovému vysávaču Dyson V8 byť výkonným a všestranným a zmeniť spôsob, akým ľudia upratujú svoj domov,“ hovorí James Dyson.

dball

Akumulátorový vysávač Dyson V8 neslúži iba k vysávaniu podlahy, ale rýchle sa dokáže premeniť z tyčového vysávača pre upratovanie podlahy na ručný vysávač pre upratovanie v ľubovoľnej výške.
Na základe desať ročnej skúsenosti s vývojom a výrobou motorov a bezkáblových technológií poskytuje Dyson V8 v porovnaní so svojimi predchodcami niekoľko kľúčových vylepšení. Medzi ne patrí predĺženie prevádzkovej doby, hygienické vysypanie odpadkovej nádoby a ešte vyšší sací výkon a nižšia hlučnosť.

Vždy pripravený k akcii

Vysávače Dyson V8 nemajú žiadny kábel. Takže nie je potreba nič rozmotávať, zapájať do zásuvky, ťahať za sebou a byť obmedzený v dosahu. Pre ukladanie je vybavený nabíjacím držiakom na stenu, odkiaľ ho môžete kedykoľvek vziať a začať používať.

Vysáva koberce aj hladké podlahy

Silnú saciu schopnosť digitálneho motora Dyson V8 dopĺňa technológia podlahových hubíc Dyson. Podlahová hubica s priamym pohonom odstraňuje pošliapané nečistoty i chlpy po domácich miláčikoch z kobercov, zatiaľ čo rotačný valec pokrytý mäkkou tkaninou odstraňuje súčasne veľké nečistoty aj jemný prach z hladkých podláh.

dball

Váži iba 2,6 kg

Kľúčové komponenty ako motor a batérie sú vo vnútri akumulátorových Dyson vysávačov umiestnené v blízkosti madla. Tým sa posúva ťažisko tak, aby bol koniec vysávača, ktorým sa vysáva omnoho ľahší a dalo sa s ním ľahko manipulovať. Preto nie je problém vysávať dole podlahu, alebo vysoko nad hlavou.

Hygienické vyprázdňovanie odpadkovej nádoby

Akumulátorový vysávač Dyson V8 má špeciálny mechanizmus na pozbavenie nečistoty. Ako sa nádoba postupne vyprázdňuje, stiera gumený lem nečistoty zo sitka z cyklóny. To umožňuje užívateľovi hygienicky odstrániť zachytený prach a nečistoty jediným úkonom, bez nutnosti dotknúť sa nečistôt.

Technológie a vývoj

V roku 2016 vyrobí Dyson 8,8 miliónov digitálnych motorov – to je približne každých 3,5 sekundy jeden motor. Pre asambláž digitálnych motorov Dyson sa používa 376 robotov, pretože ani tá najšikovnejšia ľudská ruka nie je dostatočne presná. Najmenšia výrobná tolerancia je +/- 3 mikrometra, čo je približne štvrtina hrúbky ľudského vlasu.

Dyson je globálna technologická spoločnosť. Transformuje každú kategóriu do ktorej vstúpia ikonickými zmenami, ktoré pracujú a vyzerajú veľmi odlišne. Nechávajú sa inšpirovať lepšími nápadmi a veria v kvalitnejšiu technológiu.

Akumulátorový vysávač Dyson V8 si môžete objednať elektronicky na http://shop.solight.cz/kategorie/dyson/ alebo kúpiť u vybraných predajcov.

(Zdroj: Lenka Pajdičová, GUIDELINE; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*