Lego stavebnice potešia všetky generácie

BRATISLAVA/ADMIN – Ak by ste sa mali zamyslieť nad jednou hračkou, ktorá pravdepodobne nikdy nevyjde z módy, potom je to určite klasika z Dánska. Vďaka svojmu rozmanitému sortimentu a originálnym kolekciám si Lego získalo meno po celom svete. A nie je sa čomu diviť.

Výroba presnejšia než kdekoľvek inde na svete

The Lego Group, ktorej táto nezameniteľná hračka patrí, existuje na trhu už viac ako osemdesiat rokov a za celú dobu sa jej výrobné postupy vôbec nezmenili. Vedeli ste, že sa pri výrobe musia dodržovať špeciálne opatrenia, ktoré majú zaručiť, že každá kocka prejde bezpečnostnou kontrolou? Maximálna možná odchýlka je 0,002 milimetra. Celkovo táto spoločnosť vyprodukovala viac ako 500 miliárd lego súčiastok, pričom iba so šiestimi by ste dokázali vytvoriť cez 900 miliónov rôznych stavieb. Lego je skrátka hrou pre každého, kto rád kreatívne tvorí a nebojí sa upustiť uzdu svojej fantázie.

Disney rozprávky alebo závodné autá, lego má všetko

Ako už bolo zmienené, lego sa môže ako jedna z mála hračiek pýšiť nekonečnou rozmanitosťou. Kolekcie lega zahŕňajú nestarnúce klasiky od Disneyho v podobe napríklad Mickey Mousa alebo Ľadového kráľovstva. Nešpecializujú sa však len na rozprávky, ich sady sa orientujú aj na svetoznáme filmové ságy ako sú Harry Potter alebo famózne Star Wars. Vďaka veľkému množstvu jednotlivých stavebníc si tak doma môžete postaviť svoje vlastné čarodejnícke sídlo. Lego sa sústredí aj na náročnejších staviteľov a ponúka dokonca špeciálne edície obsahujúce viac ako tisíc súčiastok.

Pomocník tých najmenších

Čo sa týka malých detí, lego nie je len vhodným adeptom na vianočný alebo narodeninový darček, taktiež ich dokáže veľa naučiť. Špeciálna detská kolekcia Lego Duplo sa totiž vyrába vo väčšom prevedení v podobe či už zvieratiek, alebo kociek s číslami. Práve tieto diely pomáhajú aktívne rozvíjať jemnú motoriku tých najmenších.

Okrem rozvoja jemnej motoriky v deťoch povzbudzuje kreatívnu činnosť a chuť tvoriť.

(Zdroj: ML; Foto: Tomsickova Tatyana / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. Kúpte deťom lego! Spojíte príjemné s užitočným | Egoodwill.sk

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*