Kúpte deťom lego! Spojíte príjemné s užitočným

Ako stavat lego

BRATISLAVA/ADMIN – Nejeden rodič už určite premýšľal nad tým, že by rád kúpil svojmu dieťaťu hračku, s ktorou sa aj zahrá, no na druhej strane mu pomôže rásť a premýšľať. V dnešnej dobe existuje veľmi veľa rôznych interaktívnych hračiek, ktoré kráčajú, rozprávajú, tancujú… Deťom však niekedy stačí aj stará známa klasika na to, aby sa zabavili na niekoľko hodín.

Značku Lego poznajú takmer všetci. Deti ho milujú a rodičia dúfajú, že po tme nestúpia na jeden diel stavebnice hodený na dlážke.

Lego však nie je len obyčajná hračka. Deti sa pri stavaní rôznych Lego kociek môžu mnohému naučiť.

  • Zlepšenie motorických schopností

Nakoľko zmysel stavebníc Lego spočíva v stavaní a skladaní rôznych kociek do nejakého tvaru, vaše dieťa si jednak precvičuje logické myslenie a na druhej strane sa učí jemnej motorike, ktorú na skladanie potrebuje. Zároveň hodiny skladania pôsobia pozitívne na vývoj svalov ruky.

  • Vytrvalosť

Niektoré náročnejšie stavebnice vedia zabrať veľa času. Hoci vyzerá obrázok postavenej hasičskej stanice na krabici pekne, kým sa k takémuto výsledku dostaneme, môžeme si prejsť mnohými fázami hnevu a chuti vzdať to. Deti sa pri stavaní učia, že ak niečo nejde poskladať touto cestou, musia nájsť inú.

  • Kreativita

Bez fantázie a kreativity sa Lego postaviť nedá. Je potrebné si ho predstaviť a premýšľať nad tým, ktoré kúsky do seba zapadnú. Detská predstavivosť nepozná hraníc, preto sa vďaka Legu stanú tvorcami svojho vlastného sveta.

  • Pocit hrdosti

Nie je lepšieho pocitu než keď sa nám niečo podarí. Tá hrdosť, ktorú môžeme vidieť na detskej tvári po tom, čo niečo poskladajú, je na nezaplatenie. Spokojnosť s výsledkom práce zároveň pomáha  deťom zvýšiť sebavedomie.

  • Matematika

Hoci matematika nepatrí medzi najobľúbenejšie detské predmety, pri Legu ju využívajú a ani o tom nevedia. Geometrické vzory, symetria, množstvo, výška, uhly… všetko musí do seba zapadať. Lego je zároveň cesta, ako môže dieťa pochopiť základné matematické úkony.

Viac k témam: lego poteší;stavebnice;lego duplo;výber hračky

(Zdroj: ML, Foto: Romrodphoto / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*