Lego a kreativita? V Brick by Brick samozrejmosť

Bratislava,  Admin – Sú hračky, ktoré deti iba zabavia, a potom sú hračky, ktoré ich zabavia a zároveň aj niečo naučia. Medzi tie najpopulárnejšie patrí Lego. Podobne ako detské puzzle Lego patrí medzi hračky, ktoré podporujú rozvoj jemnej motoriky, predstavivosti a kreativity. Aj keď v súčasnosti tie najnovšie Legá sa približujú k tradičným hračkám, existuje jedno miesto, kde vaše deti budú skladať z Lega ako malí vynálezcovia. Práve toto ponúka centrum pre deti Brick by Brick. Ako tu vyzerá program pre vaše ratolesti?

 Učenie hravou formou

Nazvať program pre deti v Brick by Brick, „hodiny“ nie je práve najšťastnejší názov. Deti tú strávia určitý čas s lektorom, počas ktorého sa niečo naučia a zároveň sa hrajú, takže je to skôr „škola hrou“. Toto obľúbené detské centrum si uvedomuje, že učiť sa dá aj tak, aby ste deti zaujali, nenudili a zároveň ich zabavili. Toto si mnoho učiteľov na školách neuvedomujú, no lektori, s ktorými deti trávia čas tu, na to kladú veľký dôraz.

Čo sa deti naučia

Okrem toho, že deti zdokonaľujú svoje motorické, technické, matematické či kreatívne schopnosti, naučia sa aj o rôznych prírodných javoch, kúsku histórie a nechýba ani fyzika. Ako to tu prebieha? Na začiatku hodiny lektor deťom povie niečo o téme, ktorú dnes z lega postavia. Napríklad o vrtuľníku – o jeho histórii, o tom, ako funguje – a deti ho podľa podrobného návodu z lega postavia. Keď deti majú vrtuľník hotový, môžu sa s ním pohrať a skúsiť, či naozaj funguje tak, ako im povedal lektor.

Aj tábory a narodeninové oslavy

Okrem kratších programov sú tu pre deti prichystané aj denné či letné tábory. Ak si vy chcete užiť wellness v Tatrách a chcete, aby o vašu ratolesť bolo super postarané a zabavila sa, Brick by Brick je ideálne miesto. Okrem toho tu pre vaše deti veľmi radi zorganizujú narodeninovú oslavu. A keby ste tak trochu dosť závideli zábavu, ktorú tu deti zažívajú, aj vy si ju môžete užiť – v rámci teambuildingu pre dospelých. Chcete vedieť viac? Navštívte stránku Brickbybrick.sk.

(Tomáš Turek; Foto: Shutterstock – Seocentrum; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*