Nový politický román Predseda od Ľuba Olacha 

Spisovatel Lubo Olach napisal novy roman.

BRATISLAVA/ADMIN – Fanúšikovia príbehov z prostredia politiky si opäť raz prídu na svoje. Vo Vydavateľstve Marenčin PT vyšiel nový politický román pod názvom Predseda od spisovateľa Ľuba Olacha. Potešia sa mu predovšetkým milovníci zauzlených vzrušujúcich príbehov. Dej románu napísal autor s takou ľahkosťou, že aj 200-stranovú knihu doslova zhltnete za dva dni. 

Ponorte sa do príbehu stredoškoláka Petra Stolára, ktorý prehral stávku so spolužiakom o 200 korún. „Aby mohol svoj dlh splatiť a vyhol sa výsmechu v partii, požičal si peniaze od Dana, ktorý veksloval bony pred Priorom na Kamennom námestí. Danovi však prisľúbil, že mu pomôže s vekslovaním a peniaze mu vráti. Netušil však, či to zvládne,” prezrádza o deji autor knihy Ľubo Olach. Úryvok z knihy ponúka spisovateľ svojim čitateľom aj na blogu.

Politická rozprávka

Obľúbený slovenský prozaik a básnik Ľubo Olach má na konte už viacero historických románov, ktoré venoval velikánom našich dejín. Tentoraz však načrel za oponu pomyselnej politickej scény: „Príbeh románu je vymyslený. Akákoľvek súvislosť s menami alebo udalosťami je náhodná a nezodpovedá realite,“ upozorňuje v úvode svojej knihy jej autor všetkých, ktorí by sa pokúšali hľadať v Predsedovi dvojníka na slovenskej politickej scéne.

O čom je Predseda

V hlavnej úlohe knižnej novinky Predseda je Peter Stolár. Šikovný gymnazista svoju kariéru začal budovať na ulici ako vekslák predávajúci bony pred tuzexom. Talent nádejného obchodníka neostal nepovšimnutý, a tak ho šéf poveril pašovaním plyšu do Poľska. Stadiaľ prinášal zase kozmetiku. Neskôr ho zapojil aj do predaja drog. Po revolúcii sa s ním spojil, pustili sa do malej privatizácie, založili si cateringovú firmu a Stolár aj reklamnú agentúru. Známosti z úspešného pracovného života a krásne hostesky nasadzované do spální politikov mu pomohli zbohatnúť a získavať cenné informácie. To bývalý vekslák využil spolu so svojím tútorom Rudim Červeňanom pri založení politickej strany, s cieľom dostať sa k lukratívnym štátnym zákazkám. Vďaka reklame a propagácii sa ich strana do parlamentu napokon spolu s nimi dostala. V nasledujúcich voľbách získala už toľko mandátov, že sa stala súčasťou koalície a z bývalého veksláka a mafiána sa stal predseda parlamentu.

Kľukatú životnú cestu gymnazistu Petra Stolára a jeho prerod z veksláka a mafiána na úspešného politika, nájdete v najnovšej knižnej publikácii Predseda už dnes v každom dobrom kníhkupectve či e-shope.

Viac k autorovi:

Žraloci
Nepozerám zhora
Posledné varovanie
Nádenník pera

(Zdroj: Petra Mečárová, agentúra 5ka; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*