Posledné varovanie na jeden dych

Admin, 19.11.2012 - Literárny kritik Dado Nagy, ktorý na knižnom veľtrhu Bibliotéka v bratislavskej Inchebe  predstavil román básnika a spisovateľa Ľuba Olacha Posledné varovanie  uviedol vo svojom príhovore, že ide o vzrušujúcu knižku, v ktorej autor opisuje ako sa traja kamaráti

po nežnej revolúcii – novinár, vexlák a generálny riaditeľ veľkého podniku dali dokopy a začali podnikať. Počiatočný kapitál získali vexlovaním, potom sa však ich cesty rozchádzajú. Z vexláka sa stáva šéf mafie, z generálneho riaditeľa sa stáva jeden z najvplynejších mužov Slovenska a z novinára sa stal mediálny mág. Títo traja muži ťahajú nitky na najvyšších miestach v politike, hospodárstve, ale aj ďaleko za hranicami Slovenska. Život na hranici rizika si však vyberá svoju daň.
Pri besede sa z pléna ozvala otázka, skadiaľ autor čerpal zasvätené informácie z kruhov bratislavského podsvetia, o korupcii vo vládnych kruhoch alebo o obchodovaní s ruským kaviárom či so zbraňami. Ľubo Olach uviedol, že už v júnu 1990 si založil reklamnú Agentúru Aurum, s ktorou organizoval rozličné spoločenské podujatia na najvyššej úrovni, recepcie, golfové a tenisové turnaje, medzinárodné ochutnávky vína a tak sa pri týchto akciách, ktoré sa mnohé končili až na d ránom dozvedel medzi riadkami veci o ktorých sa cez deň nehovorí. Pravda postavy v románe nevystupujú pod pravým menom, ale trochu viac informovaný čitateľ sa ľahko dovtípi o koho ide. Bez preháňania sa dá povedať, že knižka sa číta na jeden dych. Prečítať by si ju mali najmä mladí ľudia, aby vedeli ako to u nás v rannom štádiu kapitalizmu naozaj bolo.

(aur)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*