Milovaní nás dokážu zraniť najhlbšie

BRATISLAVA/ADMIN – Vydavateľstvo IKAR prichádza v týchto dňoch na knižný trh s knihou Jablká nepadajú ďaleko. Knihu napísala Liane Moriartyová a do slovenčiny ju preložila Tamara Chovanová.

Austrálska spisovateľka Liane Moriartyová už v minulosti preukázala, že je majsterkou svojho remesla. Podľa jej knihy Veľké malé tajomstvá vznikol aj seriál HBO v hlavných úlohách s Nicole Kidmanovou, Reese Witherspoonovou a Shailene Woodleyovou. Jej romány, ktoré patria medzi bestsellery, boli preložené do vyše štyridsiatich jazykov, pričom vydavateľstvo IKAR má vo svojom portfóliu už sedem titulov. V najnovšom románe s názvom Jablká nepadajú ďaleko autorka predstavuje Delaneyovcov, úspešnú rodinu tenistov. Raz v noci im zaklope na dvere neznáma zakrvavená žena, ktorú dobrosrdečne prijmú pod svoju strechu. Nečakajú však, že práve ona rozprúdi reťazec udalostí, ktoré postavia členov rodiny proti sebe. Ak chcú odhaliť pravdu, budú musieť prehodnotiť rodinnú minulosť a prísť na to, čo bolo dlho skryté.

Všetci v meste poznajú Delaneyovcov, úspešnú rodinu tenistov, v ktorej lásku ku kurtom našli všetky generácie. Stan a Joy sa spoznali vďaka tenisu a odvtedy to medzi nimi len iskrilo. Po päťdesiatich rokoch manželstva však aj posledná iskra vyhasla, a keď predajú spoločne vybudovanú tenisovú akadémiu, neostane nič, čo by ich spájalo. Samozrejme, okrem štyroch detí a nádeje na vnúčatá. Potom im raz v noci zaklope na dvere neznáma zakrvavená mladá žena. Predstaví sa ako Savannah a prosí o záchranu pred násilným partnerom. Delaneyovci neváhajú a dobrosrdečne ju prijmú pod svoju strechu. Onedlho však Joy zmizne a aj po Savannah akoby sa zľahla zem. Jediným podozrivým je Stan, a hoci odmieta priznať vinu, určite niečo tají. Čo sa naozaj stalo? Kam zmizla mama a ako to súvisí so záhadnou neznámou? Neistota a pochybnosti postavia súrodencov proti sebe a nútia ich prehodnotiť rodinnú minulosť. Inak nikdy neodhalia pravdu.

Viac sa o knihe dozviete: https://www.bux.sk/knihy/646571-jablka-nepadaju-daleko.html

Audio ukážka z knihy: https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-jablka-nepadaju-daleko-liane-moriartyova

Ukážka z knihy:

V poslednom čase sa jej minulosť stále zrážala s prítomnosťou. Včera sa zobudila z driemot v panike, zľakla sa, že zabudla vyzdvihnúť jedno dieťa zo školy. Chvíľu jej trvalo, kým si spomenula, že všetky jej deti sú už dospelé, majú vrásky a hypotéky, univerzitné diplomy a cestovné plány.
Nie som dementná? rozmýšľala. Priateľka Linda, ktorá pracovala v domove sociálnych služieb, jej povedala, že každý deň pred školou zavládne vlna nepokoja. Dôvodom sú rozrušené staré dámy, presvedčené, že majú vyzdvihnúť dávno odrastené deti. Keď to Joy počula, takmer sa rozplakala, a teraz sa jej viac-menej stalo to isté.
„Možno moje vysoké IQ maskuje príznaky demencie,“ povedala Stanovi.
„Nič také som si nevšimol,“ odvetil Stan.
„Symptómy demencie? Alebo vysoké IQ?“
„No, vždy si bola dementná,“ vyhlásil a odišiel. Pravdepodobne šiel liezť na rebrík, lebo synovia mu povedali, že v sedemdesiatke je na to už starý, a tak si hľadal zámienky, aby sa štveral po rebríku tak často, ako sa len dá.

O autorke:

Liane Moriartyová je austrálska autorka bestsellerov, pričom jej knihy čítalo viac ako 14 miliónov ľudí na celom svete. Sedem z nich vyšlo aj v slovenčine vo vydavateľstve IKAR: Manželovo tajomstvo, Prečo sme sa vlastne rozišli, Zaľúbená hypnotizérka, Veľké malé klamstvá, Kto je bez viny, Deväť neznámych a novinka Jablká nepadajú ďaleko. Liane je aj autorkou série kníh pre deti, ktoré vydala pod pseudonymom Nicola Berryová. V súčasnosti žije v Sydney s manželom a dvomi deťmi.

Kniha vychádza vo vydavateľstve IKAR, počet strán 448, MOC 19,90 eur.

www.ikar.sk | www.yoli.sk | www.priroda.sk  | www.bux.sk | www.ibux.sk | www.luxusnakniznica.sk

(Zdroj: Lucia Čarná,  Andrea Gajdošová, IKAR; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*