HOPI užíva priestory v PointParku Prague D1

Admin, 16.04.2013 -  Česká logistická spoločnosť HOPI s.r.o. predĺžila nájomnú zmluvu na 45 045 m2 skladových priestorov a 1 135 m2 kancelárskych priestorov v priemyselnom parku PointPark Prague D1.

Spoločnosť HOPI užíva od roku 2006 priestory v PointParku Prague D1 ako distribučné centrum pre niekoľko medzinárodných zákazníkov, napr. Procter & Gamble. Skladová budova bola pred niekoľkými rokmi upravená tak, aby prispievala k ekologickému poňatiu biznisu firmy HOPI. K modifikáciám patrila inštalácia solárnych panelov a úsporného inteligentného osvetlenia,  ktoré spoločne napomohli výraznému zníženiu ročnej produkcie CO2 firmy HOPI v objekte a k redukcii celkových prevádzkových nákladov spoločnosti o 66 %.

PointPark Prague D1 sa nachádza neďaleko Strančic, asi 16 km od Prahy, priamo pri diaľnici D1 v smere na Brno a Bratislavu. Výstavba logistického parku bola zahájená na konci roka 2005 a v súčasnosti je prenajatých 98 % plochy existujúcich troch budov (136 200 m2). Čoskoro sa park rozrastie o ďalšiu budovu s rozlohou 20 000 m2, ktorá je momentálne vo výstavbe a PointPark Properties (P3) vlastní v lokalite pri diaľnici D1 ešte ďalšie pozemky s platnými stavebnými povoleniami, ktoré umožňujú okamžitú výstavbu dodatočných 20 000 m2 nového projektu na mieru. Okrem HOPI patria k najdôležitejším nájomcom PointPark Prague D1 firmy DB Schenker, Auto Kelly a PST CLC.

Rodinná firma HOPI bola založená v Českej republike v roku 1992 a od tej doby sa rozrástla na jednu z najvýznamnejších stredoeurópskych logistických spoločností, ktorá pôsobí v celom tomto regióne. V roku 2012 získala spoločnosť HOPI od firmy Procter & Gamble prestížne označenie „Business Partner of the Year“, ktorým sa môže pochváliť len 73 dodávateľov z celého sveta a ktoré sa dostáva spoločnostiam sústavne poskytujúce služby na vysokej úrovni podľa interného systému riadenia činnosti P&G.

(Krenkku)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*