Heger smeruje na rokovanie do Banskej Štiavnici, bude sa zaoberať finančnou pomocou pri následkoch požiaru

5.4.2023 (SITA.sk) – Pomocou pri odstraňovaní následkov ničivého marcového požiaru sa na stredajšom výjazdovom rokovaní v Banskej Štiavnici bude zaoberať vláda SR. Pred zasadnutím sa poverený premiér Eduard Heger stretne s primátorkou mesta Nadeždou Babiakovou a spolu si pozrú aktuálny stav budov zasiahnutých požiarom. Samotné rokovanie vlády sa uskutoční o 11:00 v Kultúrnom centre na Kammerhofskej 1.

V Banskej Štiavnici na Námestí Svätej Trojice horela v sobotu 18. marca historická budova nazývaná „Banka lásky“. Požiar tiež závažne poškodil budovu Berggericht. Zamestnancom Slovenského banského múzea sa podarilo spolu s dobrovoľníkmi a zasahujúcimi zložkami vypratať Galériu Jozefa Kollára. Celkovo oheň zasiahol a poškodil sedem budov, zhoreli strechy a v niekoľkých budovách aj viaceré poschodia.

Poverený premiér na mieste počas hasenia požiaru prisľúbil finančné prostriedky na riešenie vzniknutej situácie a odstránenie havarijného stavu objektov. Zároveň avizoval výjazdové rokovanie vlády v Banskej Štiavnici. Pomoc od ministerstva životného prostredia už dostala Základná umelecká škola, ktorá sídli v jednej z poškodených budov.

Ministerstvo jej poskytlo do dočasného užívania bývalú budovu generálneho riaditeľstva Slovenského vodohospodárskeho podniku. Drevo na poškodené krovy a strechy budov poskytnú po dohode s primátorkou Nadeždou Babiakovou členské spoločnosti Drevárskej sekcie Zväzu spracovateľov dreva SR spolu so štátnym podnikom Lesy SR.

Viac k témam: Požiar v Banskej Štiavnici, Premiér Slovenskej republiky, Výjazdové rokovanie
Zdroj: SITA.sk – Heger smeruje na rokovanie do Banskej Štiavnici, bude sa zaoberať finančnou pomocou pri následkoch požiaru © SITA Všetky práva vyhradené.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*