Výrobky Cosmos® ACTIVE pomôžu nielen športovcom

Bratislava, Admin – Spoločnosť HARTMANN – RICO uviedla na trh značkové výrobky Cosmos® ACTIVE určené najmä pre športovcov ako účinné riešenie typických športových poranení. Pomáhajú uvoľniť svaly, stabilizovať kĺby a uľavujú od akútnej bolesti. Tvárou tejto značky je triatlonista.

Dosiahnuť pri cvičení maximum a zlepšiť vlastné zdravie sa stáva veľmi dôležitou súčasťou každodenného života moderného človeka. Malé poranenia, ako sú natiahnuté svaly a šľachy, podvrtnuté kĺby alebo opuchy môžu tieto ciele narušiť.

Zostaň v pohybe

Cosmos® ACTIVE ponúka produkty používané vrcholovými športovcami a ich fyzioterapeutmi. „Dnešná spoločnosť je čoraz aktívnejšia, kladie dôraz na zdravý životný štýl a dostatok pohybu. HARTMANN – RICO tento trend svojimi výrobkami dlhodobo podporuje. Preto vznikol rad Cosmos® ACTIVE,” uviedol Luděk Ogoun, Brand Manager HARTMANN – RICO.

Značkové výrobky Cosmos® ACTIVE sa predovšetkým používajú pre rýchle a účinné riešenia typických športových poranení, pre prevenciu ťažkostí a pre plné využitie fyzických schopností jednotlivca. Ponúka produkty, ktoré používajú vrcholoví športovci a ich fyzioterapeuti. „Dnešná spoločnost je stále aktívnejšia, uprednostňuje zdravý životný štýl a dostatok pohybu. HARTMANN – RICO tento trend svojimi výrobkami dlhodobo podporuje. Preto vznikol rad Cosmos® ACTIVE,“ uviedol Luděk Ogoun, Brand Manager HARTMANN – RICO.
Tvár značky Cosmos® ACTIVE David Svoboda, víťaz letných hier v Londýne v modernom päťboji, ktorý oceňuje spoluprácu so značkou: „Asi ako každý športovec som zvyknutý používať širokú škálu kinesiotaping, rôznych druhov ochranných náplastí, hrejivých alebo chladivých mastí a pod. Spojenie s touto značkou sa ku mne hodí, je úplne prirodzené, a pretože sú tieto výrobky prvotriednej kvality, tak mi vlastne i trochu lichotia.“


Prvá pomoc pre svaly a kĺby

Kineziologická tejpovacia páska sa používa pri zvýšenej pohybovej aktivite pre spevnenie svalov, kĺbov a šliach. Páska je priedušná, vodeodolná, ale zároveň neobmedzuje pohyb. Spoľahlivo lepí a je veľmi komfortná pri nosení.

K zmierneniu bolesti k výrobkom Cosmos® ACTIVE patrí tiež Chladivý gél a Hrejivý krém.

Chladivý gél uľavuje od bolesti po fyzickej námahe či tupých traumatoch, ako sú modriny či natiahnuté svaly. Slúži tiež ako prevencia pred boľavými svalmi či pre prípady poranení spôsobených preťažením, ako sú napríklad natiahnuté svaly či  zápal šliach – tendinitída (napr. tenisový lakeť). Hrejivý krém zaistí naopak intenzívny a dlohotrvajúci pocit tepla, zároveň zvlhčuje a vyživuje.

Súčasťou výrobkov Cosmos® ACTIVE sú tiež dva druhy gélových vankúšov. Samochladiaca poduška slúži pre okamžité ošetrenie podvrtnutia, natiahnutých šliach a svalov a pre rôzne druhy podliatin. Opakovane použiteľná poduštička slúži k terapii chladom a teplom. Studená pomáha pri akútnych zápaloch kĺbov a svalov, tupých poraneniach, ale i pri bolesti zubov alebo bodnutiach hmyzom. Teplá terapia poduštičky podporuje lokálny krvný obeh  a uvoľňuje napätie.

Ako prvú pomoc odporúčame pri bolesti Ľadový sprej. Poskytuje spoľahlivú úľavu pri pomliaždeninách, natiahnutom svale alebo pri podvrtnutom kĺbe. Ľahká aplikácia na postihnuté miesto zaručí efektívnu pomoc.

Detailné informácie k výrobkom Cosmos® ACTIVE, vrátane video instruktáže ku správnemu tejpovaniu rôznych častí tela nájdete na www.cosmosactive.cz. Výrobky Cosmos® ACTIVE sú dostupné vo vybraných lekárňach a na e-shope www.lekarnahartmann.cz.

(Zdroj: Želmíra Habalová, Heretic Public Relatinos; Foto: Bežec – Unsplash.com; Basketball – Pexels.com; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*