Výhody obriezky pri prevencii infektov

Bratislava, Admin – Obriezka je chirurgické odstránenie kože. Aj keď sa vám to nemusí javiť ako prirodzený fakt, je pomerne bežná najmä u novorodencov v určitých častiach sveta. Nevyhýba sa ale ani našim končinám a je dostupná aj pre dospelého muža.

Pre niektoré rodiny je obriezka náboženským rituálom. Môže byť ale aj vecou rodinnej tradície, osobnej hygieny alebo preventívnej zdravotnej starostlivosti. Pre iných sa takéto “obrezanie” zdá byť zbytočné. Ako je to teda s nutnosťou obriezky v našom živote a zaobídeme sa bez tohto zákroku, ak o ňom za nás nerozhodli naši rodičia?

Výhody prevažujú

Okrem už spomínaných dôvodov sa tento zákrok vykonáva aj z čisto praktických dôvodov. Napríklad, keď je predkožka príliš pevná na to, aby bola stiahnutá späť cez žaluď. Táto vec sa kontroluje najmä u malých detí, no nemali by ste to podceňovať ani v dospelosti, kedy je už dosah rodičov v tejto oblasti minimálny. Aby ste si zbytočne váš sexuálny život neznepríjemňovali, mali by ste v prípade obáv zájsť na urológiu.

U dospelých mužov sa obriezka odporúča aj v prípade prevencie ochorení. Znižuje sa tak riziko sexuálne prenosných infekcií, čo je najväčším problémom v určitých častiach Afriky.

Ako to funguje v praxi?

Obavy z tohto zákroku mať naozaj nemusíte, dnešné technológie operačných postupov a metód sú naozaj na vysokej úrovni, čo sa v prípade minulosti celkom až tak povedať nedalo. V podstate môže ísť o jednodňovú chirurgiu, popri ktorej si môžete vybaviť aj odstránenie kožných výrastkov.

Obriezkou získate jednoduchšiu hygienu, pretože vám predkožka nebude brániť v umývaní všetkých častí  pohlavného orgánu. Vďaka nej si môžete do vysokej miery znížiť aj riziko infekcie močových ciest, ktoré sú u mužov bez obriezky oveľa častejšie. Ak je váš organizmus náchylnejší a imunita oslabená, mali by ste tieto kroky zvážiť. Závažné infekcie môžu viesť neskôr k problémom s obličkami, ktoré patria k jednej zo základných sústav nášho organizmu, bez ktorej nemôžeme normálne fungovať.

(Zdroj: ML; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*