Unikátna operácia členkového kĺbu

Admin, 03.10.2012 - V Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, patriaca do skupiny zdravotníckych zariadení Unipharma, v týchto dňoch vykonali odborníci unikátnu operáciu umelej náhrady členkového kĺbu. Tento operačný zákrok je zložitý najmä

vzhľadom na svoju technickú náročnosť. Ide o prvú operáciu tohto druhu v košickom kraji .

Operáciu realizoval tím odborníkov pod vedením primára Ortopedického oddelenia Nemocnice Košice-Šaca Romana Totkoviča, ktorý sa  problematike náročných rekonštrukčných  operácií už venuje 10 rokov a patrí k špičkovým lekárom v odbore. „Operačné výkony tohto typu sú mimoriadne náročné. Predovšetkým niektoré poúrazové stavy a vrodené deformity  predstavujú skutočnú  chirurgickú výzvu. Budúci rok dokonca do našej nemocnice prídu na stáž kolegovia zo Seattlu a Minneapolisu, aby sme im mohli naše skúsenosti odovzdať a takýmto spôsobom šíriť dobré meno kvalitných slovenských chirurgov aj v zahraničí,“ povedal primár Roman Totkovič, ktorý asistoval aj na Schulthess Klinike v Zürichu Dr. Rippsteinovi, autorovi implantácie umelej kĺbovej náhrady členka. Roman Totkovič tiež spolupracuje pri riešení ťažkých deformít končatín s kolegami vo Švajčiarsku a v Spojených štátoch amerických.

Ročne jej odborníci vykonajú viac  než  300 operácií, ktoré sú zamerané na náhrady bedrových a kolenných kĺbov. „V rámci rozširovania rozsahu výkonov a ich kvality sme pristúpili aj k operácii umelej kĺbnej náhrady členkového kĺbu. Tento zákrok je omnoho náročnejší a vyžaduje si odbornú zručnosť a moderné postupy. Naša nemocnica chce v trende skvalitňovania svojich služieb pokračovať a pacientom prinášať komplexné riešenia,“ doplnil Juraj Vančík, riaditeľ nemocnice Košice-Šaca.

Ročne sa na Ortopedickom oddelení Nemocnice Košice-Šaca vykoná 2 300 výkonov a 30 000 ambulantných vyšetrení. Prioritou oddelenia sú artroskopické výkony, umelé kĺbové náhrady,  rekonštrukčné operácie  nohy a členka a úrazy pohybového aparátu. Oddelenie takisto zabezpečuje komplexnú diagnostiku a preventívnu starostlivosť o profesionálnych športovcov a stará sa o viaceré športové kluby.

(ab)

1 Komentár Unikátna operácia členkového kĺbu

  1. Eva Csergeova // 2. júna 2015 at 11:24 // Odpovedať

    Dobrý den…Od narodenia nám deformáciu vnútornej strany členka a zhoršuje sa to.Mám už 40 rokou a uvažuje sa nad operáciou pri ktorej sa sa znehybny členok.možte mi prosím bližšíe o tom povedat.Jedny sú za a druhý ma od nej odhovárajú…Dakujem

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*