Rešpekt voči sebe – aj o tom je cvičenie jogy

Bratislava, Admin – Každý z nás je iný, jedinečný a každého k joge privedie niečo iné. U niekoho je to zdravotný problém, bolesti v chrbtici, stuhnuté svaly alebo neohybnosť kĺbov. Niekoho k joge privedie čistá zvedavosť a iného domnienka, že na joge sa iba relaxuje. Nech už nás k joge privedie akýkoľvek dôvod, je dôležité si uvedomiť vlastné motivácie a zodpovedne pristúpiť k uvedomeniu si toho, aké sú naše možnosti. Inými slovami, do cvičenia jogy je dôležité vkročiť s určitým rešpektom voči samému sebe, vlastnému zdraviu a zároveň so zdravým úsudkom a s radosťou.
„Rešpekt voči sebe samému je chápaný tak, že by sme sa mali vnímať ako jedinečnú osobnosť, pre ktorú platia jedinečné zákonitosti, a teda v joge jej vyhovuje niečo, čo inému možno nie a opačne. Preto je dobré, keď sa na cvičení neporovnávame s nikým navôkol, vrátane inštruktora jogy. Aj preto považujem učenie sa jogy z internetu nie vždy ako veľmi prospešné, pretože laik v jóge môže na seba nabrať viac zlozvykov ako prospešných návykov. Týmto spôsobom sa môžete snažiť iba vizuálne napodobniť pozície z videí, ktoré predvádza cvičiteľ s úplne odlišnými proporciami a danosťami, ako sú tie vaše,“ hovorí Majka Bothová, inštruktorka Ashtanga jogy a Power jogy.

Joga má hlbší zmysel
Ak už začneme s jogou, tak by sme ju mali cvičiť najmä a jedine kvôli sebe. Nie kvôli tomu, že to je práve moderné, alebo preto, že tam chodia naše kamarátky, aj keď na druhej strane, účel svätí prostriedky a motivácia na začiatku možno ani nemá nejaký hlbší zmysel. Ten zmysel aj tak nepríde hneď. Jogu by sme mali vnímať ako voľbu. Môžeme si ňou polepšiť, ale aj uškodiť. Určite si ňou však iba pomôžeme, ak ju budeme vnímať s radosťou, ako niečo, čo robíme pre seba a nie ako nástroj súťaživosti a vyvyšovania sa nad ostatnými, prípadne ďalší extrém, podceňovania sa a stagnovania na jednom mieste.

Kolagen_velke-rozlisenieDôležitá je aj regenerácia
Pri športovaní netreba zabúdať aj na správne výživové doplnky. „Ako výživový doplnok k cvičeniu jogy môžem za seba odporučiť Inca Collagen, najmä pri problémoch s kĺbmi, kosťami a chrupavkami. Ide o výživový doplnok, ktorý obsahuje 100 % čistý morský kolagén bez prísad,“ odporúča Bothová. Kolagén v našom tele nefunguje len ako dôležitá stavebná bielkovina, ale aj ako dokonalý elixír zdravia. Kým ho máme v tele dostatok, vyživuje kĺby a svaly, a zásobuje živinami aj našu pokožku, vlasy a nechty. Jednoducho povedané, práve kolagén je v našom tele tým hnacím motorom, ktorý udržiava všetky tkanivá a kosti dokonale mladé, zdravé a pružné. Takým je aj Inca Collagen, nový unikátny bio-aktívny hydrolizovaný kolagén s obsahom 100 % čistého morského kolagénu bez prísad. Jeho jedinečnosť je nielen v tom, že je vysoko koncentrovaný (obsahuje až 3000 mg čistého 100 % kolagénu v dennej dávke), ale aj v tom, že je má rovnakú molekulárnu štruktúru ako kolagén, ktorý vaše telo produkuje samo! Efektívne sa tak vstrebáva práve tam, kde vám v tele chýba, a dokonca stimuluje bunky, aby si svoj vlastný kolagén začali znovu vyrábať. Zoženiete v každej dobrej lekárni alebo na www.incacollagen.sk .

(Zdroj: Inca Collagen; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*