Prvý prírodný krém na prevenciu rakoviny prsníka

Bratislava, Admin – Najčastejším zhubným ochorením žien na Slovensku je rakovina prsníka. Každý rok postihne niekoľko stoviek žien. Štefan Slezák, ktorý sa venuje výrobe prírodnej kozmetiky, prináša v oblasti prevencie rakoviny prsníka revolučnú novinku – krém, ktorý napomáha v boji proti tejto zákernej chorobe.

„Pozreli sme sa na to, čo v oblasti prevencie rakoviny prsníka ponúka príroda. Z rôznych klinických štúdií sme si potom zvolili ingrediencie, ktoré môžu mať preventívny účinok, a tak sme ich zakomponovali do nášho krému na prsia Flower Power Wonder. Hoci sme pôvodne plánovali vyvinúť krém, ktorý by riešil problém poklesnutých pŕs, sme radi, že sa nám podarilo prísť s novinkou, ktorá dbá aj o ich zdravie,“ hovorí zakladateľ spoločnosti Včely sv. Ambróza Štefan Slezák. Krém obsahuje napríklad olej z granátového jablka, ktorý má podľa izraelských vedcov priaznivé účinky v boji proti rakovine. Oleje z rumančeka a tymiánu, ktoré sú tiež súčasťou produktu, zase podľa čínskych štúdií dokážu zničiť až 90 percent buniek rakoviny prsníka. Preventívny účinok znásobuje aj samotné natieranie krému, kde dochádza k samovyšetreniu prsníka.
Recept na jedinečný krém vyvinula firma v spolupráci so zahraničnou doktorkou s dlhoročnými skúsenosťami vo výskume a vývoji v jednej z najväčších farmaceutických firiem na svete. Okrem „bojovníkov“ s rakovinou prsníka, obsahuje krém aj zložky, ktoré zabezpečujú elasticitu a hydratáciu pokožky v oblasti pŕs. Medzi ne patrí aj propolis. Ten si firma vyrába spolu s medom a včelím voskom sama. „V minulosti som pracoval ako bankár v Londýne aj New Yorku. No časom som chcel založiť podnik, ktorý by ste nenašli nikde na svete, preto sme spolu s ďalšími rodinnými príslušníkmi začali podnikať s prírodnou kozmetikou. Prísne dbáme na zloženie našich výrobkov. Obsahujú náš med, včelí vosk i propolis. Ostatné zložky nakupujeme u malých dodávateľov, ktorých osobne poznáme,“ dodáva Štefan Slezák.

Čo obsahuje krém na prsia Flower Power Wonder od firmy Včely sv. Ambróza:
Bacuri – ovocie z Amazónie. Látky, ktoré obsahuje pomáhajú udržať elasticitu pokožky pŕs.
Murumuru – výťažok z amazonskej palmy pomáha obnovovať elasticitu predčasne zostarnutej pleti. Má aj hydratačný účinok.
Rumanček a tymián – podľa výsledkov klinickej štúdie dokážu zničiť až 90 % rakoviny prsníka. (Viac tu: http://naturalsociety.com/researchers-find-chamomile-essential-oil-destroys-93-breast-cancer-cells/)
Slamienkový olej – regeneruje kožné tkanivo.
Olej z granátového jablka – podľa klinických štúdií spôsobuje sebadeštrukciu rakovinových buniek. (Viac tu: http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/8784)
Rakytníkový olej – prírodný zdroj omega mastných kyselín 3, 6, 9 a 7.
Čílsku ružu – pomáha odstraňovať známky predčasného starnutia a pigmentácie kože.
Propolis – stimuluje tvorbu kožného tkaniva, má aj liečivé vlastnosti.
Guavu – má vysoký obsah vitamínu C. Pomáha chrániť kožné bunky pred vplyvom rakoviny. Prispieva k tvorbe kolagénu.

Vcely sv. Ambroza - Slezak zm2

O spoločnosti Včely sv. Ambróza
V roku 2014 ju založil spolu s ďalšími rodinnými príslušníkmi Štefan Slezák. Spoločnosť sa zaoberá výrobou prírodnej kozmetiky, ktorá okrem iného obsahuje aj produkty slovenských včiel. Zložky ako med, propolis či včelí vosk si firma vyrába sama. Ostatné zložky, ktoré sú 100 % prírodné, zaobstaráva od malých dodávateľov s osobným kontaktom. Kozmetické produkty nie sú riedené vodou a sú balené v ekologicky odbúrateľných materiáloch.

(Zdroj: Daniela Zelinová, ACCPR, Pripravila: Valéria Nagyová)

2 Komentáre Prvý prírodný krém na prevenciu rakoviny prsníka

  1. Dobrý večer, prajem,
    mala by som záujem o niektoré z Vašich produktov, kde by sa dali zakúpiť? Je možný aj osobný odber? Alebo len prostredníctvom web stránky? Ak by nebol možný osobný odber, máte svoju vlastnú stránku, kde sa dajú produkty objednať?
    Vopred Vám ďakujem Ta Vašu odpoveď.
    S úctou
    Elena

  2. Dobrý deň, Stránka kde sa dajú produkty z tohoto slovenského bio-včelárstva objednať je nasledovná: http://www.VcelySvAmbroza.sk

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*