Prvá pomoc vždy po ruke!

Admin, 18.04.2013 – Spoločnosť Aveflor je  na trhu už  od roku 1995. Vo svojich laboratóriách neustále pracuje na vývoji kozmetiky podľa najnovších  trendov. Samotný názov spoločnosti možno väčšine z nás nič nehovorí, no pokiaľ spomenieme konkrétne názvy jej vynikajúcich produktov, všetko je jasné. Aveflor je známy svojou kompletnou radou výrobkov z oblasti veterinárnej kozmetiky,  zdravotníckych pomôcok,

dermatokozmetiky a najnovšie aj opaľovacej kozmetiky. Zoznámte sa s kvalitnou kozmetikou pre ošetrenie srsti a pokožky domácich miláčikov,  zdravotníckymi pomôckami na ošetrenie drobných poranení kože či už nás dospelých alebo našich detí a absolútnou novinkou z oblasti opaľovacej kozmetiky, unikátnou svojou aplikáciou. Portfólio produktov ocení každá rodina, kutil či športovec. Doporučujeme ich aj do každej domácej lekárničky.

Starostlivosť o domácich miláčikov
Ak spomenieme slovo pes,  prvé čo nás napadne je, že je najlepším priateľom človeka a najčastejším domácim miláčikom. Bez ohľadu na jeho veľkosť či rasu majú jedno spoločné: sú kľudní a spokojní, pokiaľ je dobre postarané o ich stravu, srsť a pokožku, pokiaľ sú zbavení bĺch a iných ektoparazitov.  Cieľom výrobkov ARPALIT NEO je poskytnúť práve túto vonkajšiu ochranu a tým napomôcť vnútornej spokojnosti psa ale aj iných domácich zvierat. Antiparazitárne prípravky

ARPALIT NEO naviac poskytujú aj starostlivosť o srsť. V každom výrobku nájdete insekticídne zložky, oleje, extrakty a prírodné látky, ktoré napomáhajú lesku srsti.
Prípravky ARPALIT NEO sú jedinečné prípravky na báze najnovších poznatkov o pôsobení insekticídnych látok, ktoré poskytujú dlhodobý účinok proti blchám, kliešťom, všetkým všenkám a ich vývojovým stupňom. Poskytujú ochranu proti opätovnému napadnutiu týmito ektoparazitmi. Hlavnými insekticídnymi látkami sú permetrín a FENOXYKARB.
Permetrín zabíja dospelé ektoparazity a FENOXYKARB likviduje všetky ich vývojové štádiá. Tieto látky sú na rozdiel od iných iba minimálne toxické.
Pri pravidelnom používaní prípravkov ARPALIT NEO ochránite svojho miláčika nielen pred blchami, kliešťami a pred ich vývojovými štádiami, ale aj pred zákernými ochoreniami typu lymská borelióza a kliešťová encefalitída. Zároveň tieto prípravky pôsobia preventívne proti vzniku alergie na blšie uhryznutia.

Prípravky ARPALIT Neo sú určené pre všetky nepotravinárske zvieratá, najmä, pre psov, vtáky, plazy, a iné drobné živočíchy, vrátane mláďat od veku 2 mesiacov.
Okrem ochrany pred nepríjemnými ektoparazitmi  naviac obsahujú D-panthenol a silikónovou zložku. D-panthenol dodáva pokožke, srsti alebo peria zvieraťa výživu a vlhkosť. Silikónová zložka vytvára na povrchu srsti alebo peria ochranný hodvábny lesklý film, ktorý zabraňuje dehydratácii.
Do portfólia veterinárnych prípravkov ARPALIT patria:
Arpalit Neo: šampón s extraktom z listov čajovníka – Jemný šampón na mytie srsti kožušinových zvierat s vitamínmi, s extraktom z listov čajovníka čínskeho, olivovým olejom a elastínom. Šampón má pozitívny účinok na zdravie a krásu srsti zvierat. Obsahuje vitamíny B3 a B5, olivový olej a elastín. Nevysušuje a nedráždi pokožku, jeho pH je neutrálne. Srsť po pravidelnom ošetrení získava jemnosť, pevnosť, pružnosť, hlboký lesk a jasnú farbu.
Na zvýšenie lesku a zdravia srsti sa odporúča po umytí použiť  Arpalit Neo kondicionér s extraktom z listov čajovníka.
Arpalit Neo: šampón proti parazitom s bambusovým extraktom- je jemný šampón na umývanie zvierat s ovicidným a larvicidným účinkom s prídavkom vitamínov, bambusového extraktu, olivového oleja a elastínu. Šampón je určený k hubeniu ektoparazitov ako sú blchy, kliešte, vši. Používa sa na ošetrenie šteniat, mačiek, a ostatných kožušinových zvierat. Šampón čistí a zároveň ošetruje srsť. Obsahuje vitamíny B3 a B5, olivový olej a elastín, nevysušuje a nedráždi pokožku, jeho pH je neutrálne. Srsť po ošetrení získava jemnosť, pevnosť, pružnosť, lesk.
Účinok šampónov proti parazitom predlžuje použitie prípravku Arpalit Neo spray a Arpalit Neo pena.
Arpalit Bio: repelentný sprej –  odpudzuje bodavý hmyz, komáre a kliešte. Obsahuje biopesticídnu účinnú látku. Je to prípravok vhodný ako pre ľudí tak aj pre zvieratá.
Rýchle a komfortné ošetrenie drobných poranení
V laboratóriách spoločnosti AVEFLOR vyvinuli kompletnú radu výrobkov na ošetrenie drobných poranení, ktoré ocení každá rodina, domáci majstri či športovci. Mali by byť súčasťou vašej domácej lekárničky.
Hlavnou zložkou zastavovača krvácania Akutol Stop spray je aktívna látka, ktorá absorbuje krv a vytvára hydrogel. K zastaveniu krvácania dôjde na základe reakcie medzi sodnými iontmi krvi a vápenatými iontmi tela aktívnej látky. Používa sa na rýchle ošetrenie odrenín a drobných povrchových poranení. Po nanesení do 2 minút zasychá a vytvára vodeodolnú vrstvu. Plastická ochrana zabraňuje prístupu cudzích látok z vonkajšieho prostredia, ale nebráni prirodzenej perspirácii pokožky. Rana ostáva uzatvorená a proces hojenia pod plastickou vrstvou obväzu prebieha. Obväz je vo vode nerozpustný. K odstráneniu obväzu dôjde samovoľne po 3-4 dňoch postupným zoslabením plastickej vrstvy. V prípade potreby je možné postrek po 3 dňoch opakovať.

Regeneračný obväz Akutol Stopjodin spray vytvára nad poranením regeneračný obväz a dezinfikuje. Používa sa k ošetreniu drobných povrchových poranení. Aktívna zložka alginátu vytvára chladivú vrstvu prášku, ktorý absorbuje tekutinu z poranenia. Vzniknutý hydrokoloid ukľudní a hydratuje poranené miesto, napomáha čisteniu a urýchľuje proces obnovy. Na fixáciu vzniknutého hydrokoloidu sa použije Akutol spray plastický obväz.

Ochranný plastický obväz Akutol spray po nanesení do 2 minút zasychá a vytvára vrstvu, ktorá uzatvára poranenie ale nezabraňuje jeho „dýchaniu“. Vo vode je nerozpustný a je vhodný aj na prácu vo vlhkom alebo  znečistenom prostredí. Dôležité je aplikovať len jednu vrstvu ochranného plastického obväzu. Viac vrstiev zabraňuje prirodzenému dýchaniu rany a spomalí proces regenerácie.

Akutol hydrogel je hydrokoloidný gél bez obsahu parabénov indikovaný na ošetrenie lokálnych suchých alebo vlhkých rán prostredníctvom regulácie mikroprostredia rany.
Určený je aj na použitie akútnej čí chronickej rany, ako: povrchové popáleniny, odreniny, chirurgické rany, dekubity, bércove vredy. Akutol hydrogel obsahuje kyslý karbomer stabilizovaný karnozínom, ktorý je základným peptidom prirodzene obsiahnutým v pokožke. Pokrytie suchých rán, ako sú odreniny a chirurgické rany  karbomerom, má uzavierací účinok: zastavuje sa tak vyparovanie vlhkosti a obmedzuje sa strata tekutiny pokožky. Karnozín reguluje kyslé polyméry a pôsobí ako antioxidant. Karbomer vstrebáva nadbytočnú tekutinu z vlhkých  rán. Hydrogel ochladzuje a zjemňuje kontakt s náplasťou alebo obväzmi a nie je priľnavý. Namiesto dráždivých parabénov  obsahuje konzervačný citran strieborný.

Nová rada ochrannej kozmetiky
Trioderm Sun je názov novej rady ochrannej kozmetiky alebo ak chcete opaľovacej kozmetiky. Kompletná rada obsahuje mlieko na opaľovanie s ochranným faktorom SPF30 a SPF20, mlieko po opaľovaní a Panthenolový sprej po opaľovaní. Čím je však táto kozmetika tak jedinečná je unikátny spôsob aplikácie a to pomocou 360° spreja, ktorý umožňuje komfortnú aplikáciu aj keď sprej držíte „dolu hlavou“. Výhodu oceníte pri pokusoch natrieť si chrbát či nohy zozadu.  Vďaka tejto unikátnej forme jemne  a rovnomerne aplikujete prípravky Trioderm. Kozmetika je vhodná aj pre deti s citlivou pokožkou. Minimalizuje riziko podráždenia a vznik slnečnej alergie. Balenie je bezpečné a odolné voči vysokým teplotám.
Trioderm Sun mlieko na opaľovanie v spreji SPF20 – je vodelodolné mlieko strednej ochrany pred spálením. Minimalizuje riziko podráždenia a vznik slnečnej alergie. Bambucké maslo zmäkčuje a hydratuje pokožku, vitamín E obmedzuje vplyv voľných radikálov.
Trioderm Sun mlieko na opaľovanie v spreji SPF30 – Vodeodolná vysoká ochrana chráni pokožku pred spálením a kožné bunky pred starnutím spôsobeným slnečným žiarením. Minimalizuje riziko podráždenia a vzniku slnečnej alergie.
Trioderm Sun mlieko po opaľovaní – mlieko v spreji na upokojenie, ochladenie a hydratáciu pokožky po opaľovaní vďaka oleja z marhuľových jadierok a aloe vera ošetria pokožku podráždenú slnkom. D-Panthenol a alantoin ju ukľudnia.

Hydrovance a aloe vera poskytnú hydratáciu.

Trioderm Sun Panthenol sprej – ochladí a upokojí  slnkom podráždenú pokožku, zmierňuje pocity pálenia za pomoci extraktu z nechtíka lekárskeho a olivového oleja. Extrakt rakytníka a vitamín E zamedzujú vzniku voľných radikálov.
Trioderm Sun Panthenol gel v spreji – je karbomerový chladivý gél v spreji s obsahom látok podporujúcich regeneráciu pokožky po nadmernom slnení. Makadamový, olivový a pupalkový olej pokožku zjemnia.
(Demková)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*