Priemerná veľkosť penisu podľa najnovších štúdií

Bratislava, Admin – Mnohí vedci sa neustále zaoberajú otázkou, ktorá trápi mužov a možno aj ženy po celom svete. Aká je priemerná veľkosť penisu?

Ak by ste čakali, že ihneď na začiatok vám predstavíme odpoveď, boli by ste na omyle. Veľkou chybou je, ak si ľudia vytvárajú mienku bez toho, aby problém poznali a preskúmali do najmenšieho detailu. Podobne to platí aj tu. Preto vám predstavíme najaktuálnejšie informácie a fakty z viacerých vedeckých štúdií, ktoré sa týkajú veľkosti penisu. Akonáhle sa dostanete na koniec článku, sme si istí, že získate najpresnejšiu odpoveď na váš problém.

Všetko záleží len od vás

Aká je skutočnosť? Máte malý penis a ste presvedčení, že je to „prekliatie“ na celý život. Zabudnite na paniku a stres, pretože veľa z toho, čo prežívate sa odvíja od vášho myslenia. Vzhľadom na všade prítomný internet a bezplatné možnosti sledovania stránok s pornografiou, to nie je jednoduché. To vám samozrejme veríme. Ak sa k tomu pridá reklama, ktorá tvrdí, že priemer je niekde inde a potrebujete ho zväčšiť, nastáva dilema.

Rýchle fakty o priemerných rozmeroch

Ak by ste sa predsa len chceli uistiť v tom, či patríte medzi priemer, podľa najnovších prieskumov je:

  • až 85 % žien spokojných s veľkosťou penisu svojho partnera
  • 45 % mužov si myslí, že má malý penis
  • priemernou dĺžkou je 10 centimetrov (pri vzrušení od 12 do 16 cm)

Aj z týchto faktov vyplýva, že najväčším problémom je psychika mužov, ktorí sa s problémom nevedia vyrovnať. V niektorých prípadoch sa to snažia riešiť podpornými prostriedkami, no občas by stačilo sa na všetko poriadne vyspať a utriediť si svoje myšlienky v hlave.

Takže v najbližšej dobe si poriadne odpočiňte, vezmite si lieky na spanie, ktoré vás svojím zložením v ničom nebudú ohrozovať a riešte situáciu inak. Nakoniec je predsa známe, že pohlavné orgány ženy sú najviac citlivé na povrchu a maximálne do hĺbky 7 centimetrov, čo je veľkosť penisu, ktorá mužovi stačí na uspokojenie svojej partnerky.

Aj výskumníci z Journal of  Urology, študovali veľkosti penisu osemdesiatim fyzicky normálnym mužom tak, že merali rozmery ich penisov pred a po erekcii, ktorá bola vyvolaná liekmi.

Po zistení dospeli k záveru, že kandidátmi na zväčšenie penisu sú iba muži s dĺžkou penisu menšou ako 4 centimetre, čo sa niekedy označuje aj ako mikropenis, samozrejme, že tieto čísla sa môžu líšiť.

Môže za to hmotnosť a vek?

V závislosti na vykonaných štúdiách, ktoré sa robili aj na základe národností sa nedospelo k žiadnemu výraznému prekvapeniu. Výskumníci však merali aj index telesnej hmotnosti (BMI), ktorý sa s obezitou automaticky zvyšuje. V tomto prípade sa vyskytla slabá korelácia medzi nárastom váhy a dĺžkou penisu. Zdravý rozum nám teda hovorí, že penis sa zdá byť kratší, keď je skrytý pod kožným tukom, čo môže byť ďalším dôvodom, prečo ste sa rozhodli zatiahnuť rolety, aby ste zakryli svoje nedostatky pri sexe.

Tu je pomoc veľmi jednoduchá, stačí dodržiavať správnu životosprávu a viac sa hýbať. Prekrvenie nakoniec prospieva aj penisu, s ktorým majú muži tak veľa zbytočných problémov.

Korelácia sa tiež preukázala medzi vekom a veľkosťou penisu. Zistilo sa, že rozdiel vo veľkosti penisu medzi mužmi vo veku 70 a 20 rokov bol menší ako jeden centimeter. Pričom obmedzenie vo veľkosti sa týkalo tých starších ročníkov.

Je zrejme len na vás, ako sa s týmto problémom vyrovnáte. Uvedomte si, že aj tak je všetko len na vašej partnerke, ktorá by vaše hodnoty mala oceniť najviac.

(Zdroj: PR ML; Pripravila Redakcia)

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*