Pacientovi s diabetes zachránili nohu kmeňové bunky

Admin, Košice 16. 12. 2013 – V Nemocnici Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica, patriacej do skupiny Unipharma, úspešný zákrok tímu pod vedením MUDr. Jána Babíka, CSc. zachránil pacienta s diagnózou diabetes mellitus pred amputáciou ľavej nohy. Využitie najmodernejších liečebných postupov,

ktoré aplikujú špičkové nemocnice, môže zvrátiť radikálne operačné zákroky a zachovať kvalitu pacientovho života.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

61-ročný muž bol hospitalizovaný pre diabetickú gangrénu ľavej nohy. Pri takomto stave pacienta hrozí amputácia končatiny. V tomto konkrétnom prípade bola jednou z možností amputácia nohy v nadpriehlavkovom kĺbe a pri nedostatočnom dokrvení končatiny vo vyšších miestach. Tím Kliniky popálenín a rekonštrukčnej chirurgie pod vedením prednostu MUDr. Petra Lengyela, PhD., sa však rozhodol použiť modernú metódu autotransplantácie kmeňových buniek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pacient súhlasil s postupom obnovenia krvného obehu týmto inovatívnym postupom. Bola mu odobratá kostná dreň z bedrovej kosti a následne bola spracovaná odstredením a odsatím plazmy. V ďalšom kroku mu personál nemocnice aplikoval koncentrát kmeňových buniek viacerými vpichmi do ľavej dolnej končatiny. Vďaka odbornému zákroku došlo k radikálnemu zlepšeniu stavu a bolo možné odstúpiť od amputácie, ktorá by mala zásadný dosah na kvalitu pacientovho života.

„Potvrdila sa nám stratégia výberu najlepších odborníkov do radov nášho zdravotníckeho personálu. Mnohí lekári by pokladali amputáciu za jedinú z možností, ale vďaka vysoko kvalifikovanému tímu a modernému vybaveniu sa v našej nemocnici aplikujú pokrokové metódy liečby,“ s nadšením konštatoval Juraj Vančík, riaditeľ nemocnice.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Lekári z Nemocnice Košice-Šaca a.s. 1. súkromná nemocnica boli tento rok zaradení do prestížnej publikácie „TOP lekári na Slovensku II.“ V publikácii sa umiestnili: primárka kožného oddelenia MUDr. Katarína Drotárová, primár kliniky otorinolaryngológie MUDr. Ivan Veme, vedúci lekár Urocentra nemocnice MUDr. Igor Milichovský a tiež gastroenterológ MUDr. Štefan Mucha. To, že títo odborníci patria medzi najlepších 33 lekárov na Slovensku, nepochybne zvyšuje kvalitu lekárskej starostlivosti v tejto nemocnici.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

(marcuspr)

 

 

 

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*