Ovocné a bylinkové pastilky Vincentka

Bratislava, Admin – Chladné rána, striedanie teplôt – najčastejšie príčiny škriabania v krku. Bolesť v krku, ktorá sa prejavuje aj zhoršeným prehĺtaním, môže byť spôsobená zápalom alebo podráždením v oblasti hltanu. V prípade krátkodobého prechladnutia ju väčšinou spôsobujú vírusy. Vtedy stačí včas nasadiť liečbu napríklad pastilkami na cmúľanie. Pri väčších bolestiach lekári odporúčajú ešte antiseptické spreje. Ak sa jedná o závažnejšiu formu bakteriálneho pôvodu, napríklad angínu (zápal krčných mandlí), je nevyhnutná návšteva lekára, ktorý pravdepodobne predpíše antibiotiká.

Pri ľahšej forme bolesti v krku nie je dôvod trápiť organizmus silnými liekmi. Bohato postačia vhodné, ideálne prírodné, pastilky, ktoré krk dezinfikujú a zvýšia jeho obranyschopnosť. Ovocné a bylinkové pastilky Vincentka sú zdrojom prírodných minerálnych solí, ktoré priaznivo pôsobia na sliznicu ústnej dutiny a nosohltanu. Sliznicu osviežujú a zvlhčujú, a tak zvyšujú jej obranyschopnosť. Pôsobia priaznivo aj na hlasivky po záťaži. Urýchľujú ich regeneráciu, obzvlášť u hlasových profesionálov.

Pastilky samotneVincentka Pastilky bylinne_single foto

Pastilky nie sú návykové, preto je možné užívať ich dlhodobo a preventívne. Keďže pastilky sú vo všeobecnosti účinným prostriedkom, je nutné k nim tak aj pristupovať. Aby naozaj fungovali, ich užívanie by malo byť pravidelné a v súlade s odporúčaným dávkovaním. Môžu ich užívať tehotné a dojčiace ženy i malé deti.

SKOROCEL_freeimages.com Vincentka Pastilky ovocne

Vysilené hlasivky

Nepríjemná bolesť v krku môže byť samozrejme spôsobená aj námahou. Ľudia, ktorí viac zaťažujú svoje hlasivky, sa často stretávajú s nepríjemným chrapotom a suchým, podráždeným pocitom v krku. Jedná sa napríklad o hercov, spevákov, učiteľov či moderátorov, ktorí zvyčajne hovoria k väčšiemu počtu ľudí a svoj hlas tak musia viac namáhať, alebo napríklad i deti, ktoré často kričia. Chrapot by však nemal trvať dlhšie ako 3 týždne, v opačnom prípade môže ísť o ďaleko závažnejšie ochorenie. Hlasivkám môžu pomôcť opäť pastilky, avšak zaručeným riešením je inhalácia slaných roztokov, prostredníctvom ktorej sa všetky liečivé látky dostanú priamo ku hlasivkám. Majú totiž ochranný obal, ktorý len tak niečo neprepustí. Dôležitá je i hydratácia organizmu – dobré je piť minerálky, napr. Vincentku, ktorá blahodarne pôsobí na dýchacie cesty.

Rady našich babičiek na bolesti v krku

Prechladnutie:
 Priessnitzov obklad – studený zaparovací obklad, ktorý sa prikladá na postihnuté miesto. Slúži k lokálnemu prekrveniu. Najskôr vezmeme látku namočenú v studenej vode a pritlačíme ju na kožu. Na ňu potom priložíme napríklad igelit. Ten sa následne prekryje suchou látkou. Takýto obklad by mal byť na tele 2-3 hodiny. Obklad treba opakovať až po 3-4 hodinách.
 Vincentka – minerálnu vodu (izbovej teploty) s liečivými účinkami popíjame 2x denne pred jedlom. Vincentku možno aj inhalovať či kloktať.
 Cesnak – konzumujeme ideálne surový, pretože má silné antibakteriálne účinky.
 Cibuľový čaj – popíjame odvar z cibule.
 Zázvor – surový by mohol „popáliť“ sliznicu – výborný je zázvorový odvar alebo zázvor zaliaty menším množstvom horúcej vody, do ktorej sa pridáva med a citrón.
 Bylinky – lipový čaj s bazovým kvetom

Hlasivky:
 Hlasový pokoj.
 Horúce mlieko s medom a rozšľahaným vajíčkom.
 Bylinky – skorocelový čaj.
 Vincentka ako nápoj, alebo na kloktanie a inhaláciu.
 Čierne ríbezle – prírodná šťava.
 Inhalácia (podľa Františka Ferda – ľudového liečiteľa) – 3 strúčiky cesnaku, 1 lyžičku rasce a hrsť bazových vetvičiek varíme 8 minút v 1 litri vody. Výpary odvaru potom približne 10 minút vdychujeme ústami a nosom. Po 1 hodine opakujeme.

Viac na www.vincentka.sk

(Zdroj: Petra Vašová, Omnica Agency)

 

1 Komentár Ovocné a bylinkové pastilky Vincentka

  1. Dobrý deň, mám 57 rokov som učiteľka MŠ a v poslednej dobe začínam mať problémy s hlasivkami, môžete poradiť ako ich šetriť a regenerovať, ´Dakujem

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*