Odhaľte drogy včas domácim testom Veroval Drogy

Bratislava, Admin –  V roku 2015 na Slovensku podstúpilo liečbu pre užívanie nezákonných drog 2 720 osôb, čo je najvyšší počet pacientov za posledných desať rokov. Z drogovej závislosti sa liečilo 14 detí do 14 rokov a 295 mladistvých od 15 do 19 rokov.* Odhaliť experimenty detí a zabrániť včas možnej závislosti chce pomôcť aj HARTMANN-RICO s novým domácim testom Veroval Drogy.

Na pomoc rodičom, školám i lekárom prichádza spoločnosť  HARTMANN-RICO s novým druhom domáceho testu. Renomovaný výrobca zdravotníckych pomôcok rozšíril rad samodiagnostických  testov Veroval o test na drogy. Rodičom umožní zistiť, čo sa deje s ich dieťaťom a začať situáciu riešiť skôr, než by sa mohla vyvinúť možná závislosť. Dospelí užívatelia si ním môžu overiť, či sú ešte pod vplyvom omamných či psychotropných  látok napríklad pred riadením vozidla.

Test Veroval Drogy zisťuje až 6 druhov drog súčasne. Je tak výhodným riešením pre rodičov, ktorí obvykle nevedia aké drogy ich deti užívajú, prípadne pre rôzne inštitúcie, školy či zamestnávateľov, ktorí môžu efektívne otestovať viacero drog naraz.

Zisťovanými látkami sú amfetamín (tzv. speed), ktorý pôsobí stimulačne, benzodiazepín (sedatívny účinok), kokaín (stimulačná látka navodzujúca eufóriu), metadon (syntetický opiát používaný pri odvykaní od heroínu a morfia), opiáty ako morfín, kodeín a heroín, ktoré navodzujú skľudnenie a uvoľnenie a marihuana, ktorá v nízkych dávkach navodzuje kľud a pohodu avšak jej užívanie je trestné.

Zistiť prítomnosť  jednotlivých látok je možné len v istom časovom úseku po použití.

Test Preukázateľnosť v moči od posledného užitia
Amfetamín 1-3 dni
Benzodiazepín príležitostné užitie: až 3 dni, pravidelné užívanie: až 6 týždňov
Kokaín len niekoľko hodín
Marihuana príležitostné užitie: 2 až 3 dni, pravidelné užívanie: 2 až 6 týždňov
Metadon 2-3 dni
Opiáty až 8 hodín

Test Veroval Drogy zisťuje známky užívania návykových látok namočením testovacích prúžkov do vzorky moču na dobu 10 sekúnd. Výsledky dosahujúce presnosť 96 % možno z testovacej kazety  odčítať po 5-tich minútach.

Test Veroval Drogy je voľne dostupný v lekárňach za odporúčanú cenu 11,99 eur. V prepočte na jeden druh drogy  je cena testu len 1,99 eur.

O testoch Veroval®

Veroval je nová značka osobných diagnostických testov, ktorých rýchlosť a vysoká presnosť je porovnateľná s laboratórnymi testami. Rýchlou dostupnosťou výsledku a diskrétnosťou vyšetrenia v domácnosti prispievajú k prevencii vážnych ochorení. Rad pozostáva z testov: Zistenie CRP, Zistenie alergie, Zistenie borélií z kliešťa, Neznášanlivosť lepku, Zápal močových ciest, Zistenie nedostatku železa, Prevencia črevných ochorení, Prevencia žalúdočných ochorení, Cholesterol a Mužská plodnosť. Infomácie a inštruktážne videá o ich použití sú zverejnené na stránke http://veroval.info/sk-SK a Youtube kanáli spoločnosti HARTMANN – RICO. Domáce testy Veroval sú voľne dostupné v lekárňach a predajniach zdravotníckych potrieb.

(Zdroj: Irena Malá, HARTMANN – RICO; Pripravila: Valéria Nagyová)

*Zdroj: Národné centrum zdravotníckych informácií

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*