Nová posila v boji proti akné od spoločnosti Dermacol

Bratislava, Admin – Vyrážka na tvári pokazí náladu každému, najmä ak sa objaví v momente, kedy nám na výzore obzvlášť záleží. Účinnú pomoc pred „dňom D“ poskytne nový gél z radu Dermacol ACNECLEAR, určený na lokálnu starostlivosť o problematickú pleť.

V boji s nepríjemnými prejavmi akné pomôže intenzívna starostlivosť, ktorá pôsobí priamo v mieste aplikácie. Problematické miesto do hĺbky vyčistí, zredukuje začervenanie a vďaka aseptickým účinkom efektívne potlačí ďalší rast mikroorganizmov v mieste zápalu. Zároveň obmedzí tvorbu kožného mazu, čím zmierni prejavy akné. Prípravok tak okamžite a zároveň dlhodobo zlepšuje vzhľad problematickej pleti.

Intenzívny gél ACNECLEAR obsahuje tieto účinné látky:

  • Phytosphingosin sa prirodzene vyskytuje v ľudskom tele. Štúdie in vivo potvrdili, že lieči už vzniknutý zápal, a tým potláča prejavy akné.
  • Zincidone reguluje tvorbu kožného mazu.
  • Olej z austrálskeho čajovníka má aseptické účinky a efektívne potláča rast mikroorganizmov.

TIP DERMACOL: 7 krokov pre krajšiu a zdravšiu pleť 

Vhodný výber a pravidelné používanie kozmetických prípravkov je pre boj s problematickou pleťou kľúčový. Viete, ako by mala vyzerať starostlivosť o problematickú pokožku? Komplexné riešenie poskytne rad Dermacol Acneclear. 

  1. Odlíčenie

Na odličovanie používajte čistiaci gél, ktorý šetrne odstraňuje make-up aj ostatné nečistoty. Jeho účinné látky – kyselina salicylová, olej z austrálskeho čajovníka a ZINCIDONE vďaka antibakteriálnym a antiseptickými vlastnostiam dezinfikujú pleť, znižujú nadmernú tvorbu kožného mazu a zabraňujú ďalšiemu upchávaniu pórov. 

  1. Hĺbkové vyčistenie pórov

Okrem odlíčenia je vhodné pleť niekoľkokrát týždenne dôkladne očistiť aj pomocou hĺbkovo umývacieho gélu na tvár. Okrem toho, že ju zbaví nečistôt, zároveň viditeľne sťahuje póry, podporuje regeneráciu a upokojenie pleti.

  1. Hĺbkové čistenie

V každodennej starostlivosti nemôže chýbať pleťová voda, ktorá dočistí, osvieži a tonizuje pleť. Zbaví ju zvyškov nečistôt a stiahne póry.

  1. Upokojenie

Jeden až dvakrát týždenne je vhodné aplikovať sťahujúcu pleťovú masku s ílovou zložkou a kombináciou rastlinných výťažkov, ktorá príjemne chladí, upokojuje podráždenie a sťahuje póry.

  1. Hydratácia

Aj problematická pleť si vyžaduje hydratáciu. Hydratačný gél – krém s olejom z austrálskeho čajovníka je vhodný na dennú aj nočnú starostlivosť. Špeciálna receptúra ​​nemastného gél-krému nezaťažuje pokožku a neupcháva póry.

  1. Lokálne preliečenie

Na „akútny zásah“ majte vždy po ruky lokálny gél, ktorý problematické miesto hĺbkovo čistí, potláča prejavy akné a redukuje začervenanie pokožky.

  1. Prekrytie

Nahraďte bežný make-up tónovacím make-upom s korektorom, ktorý prekryje nedostatky a zároveň zmatňuje pleť. Neupcháva póry a potláča tvorbu akné.

(Zdroj: Zuzana Šimová, Arthur media; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*