Najideálnejšie riešenie pre ergonomické nosenie detí

Bratislava, Admin – Aj keď svoje dieťa nadovšetko milujete, zrejme ho nosiť na rukách neustále nevydržíte. Budete potrebovať pomôcku, ktorá vám to zjednoduší. Výber nosiča je zložitý, pretože novorodenci a staršie deti majú rôzne potreby. Novorodenec sa chce pritúliť hlavou na hruď matky a staršie dieťa si chce možno viac uvoľniť nôžky a pozrieť sa na svet z inej polohy.

Správny čas na to, aby ste si vybrali ergonomické nosiče
Uvidíte, že vám to zjednoduší život po viacerých stránkach. Mnohí rodičia dokonca tvrdia, že dobrý ergonomický nosič je tá najdôležitejšia položka pre ich dieťa. A určite sa rýchlo presvedčíte sa, že aj pre to vaše, pretože umožňujú rodinám sa dostať von a dokonca aj s novorodencom.

Možno si poviete, čo potom s kočíkmi? Väčšina z nich sa dokonca neodporúča pre deti mladšie ako šesť mesiacov, no vieme, že z času na čas je kontrola u lekára nevyhnutná a nejakým spôsobom ich prepraviť z jedného miesta na druhé musíte. Skúste to s Lenny Lamb a svoje rozhodnutie neoľutujete.

V čom je to pre vás lepšie?
Nosiče pre deti sa už dávno stali predmetom výskumu, z ktorého plynie nasledovné. V štúdii z roku 1986 sa zistilo, že deti, ktoré boli týmto spôsobom prepravované viac ako tri hodiny denne, plakali o 43 % menej a vo večerných hodinách až o 54 % menej. Potrebujete ďalší bonus? Fyzický kontakt s dieťaťom spôsobuje, že takéto matky uvoľňujú oxytocín – AKA ako láskavý hormón. To podporuje materskú väzbu, ktorá môže zlepšiť ich popôrodnú depresiu a úzkosť.

Aké máte možnosti?
Veľmi veľa. Nami odporúčané šatky a ergonomické nosiče pre deti sú jednou z tých najlepších riešení. Pohodlné, mäkké a zároveň pevné a stabilné pomôcky, s ktorými bude váš spoločný život oveľa príjemnejší a jednoduchší. Pri najbližšej príležitosti, keď si budete pred plánovanou vychádzkou s dieťatkom do prírody obúvať dámske tenisky, nezabudnite si vziať niektorý z modelov univerzálnych a zároveň štýlových šatiek na nosenie detí. Odmeníte tak aj svoje kríže a celé telo, ktoré nebude nerovnomerne zaťažené váhou vášho potomka.

(Zdroj: ML; Foto: Shutterstock; Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*