Modrí anjeli v novootvorenom pracovisku REHABILITÁCIA

Bratislava, Admin – Bolesti krčnej chrbtice a bolesti driekovej chrbtice sú jedny z najčastejších dôvodov práceneschopnosti manažérov, ktorí trávia väčšinu pracovného času v sede za počítačom alebo v sede v aute. Ako novinárka a manažérka som denne nútená sedieť viac, ako osem hodín za počítačom. Aj mňa naháňajú termíny, aj ja musím chodiť na tlačové konferencie a stretnutia, kde iba sedím, počúvam, a potom sa ponáhľam, aby som stihla všetko prehodnotiť, zaznamenať a upraviť do formy článku, ktorý sa vám dostane na stôl v našom časopise GOODWILL alebo aj na tejto web stránke. To robím dnes, budem zajtra aj pozajtra a robila som to aj včera, predvčerom a aj predtým – nekonečná špirála práce, naháňania s potrebnou dávkou stresu. Opakovane sa mi stávalo a aj stáva, že sa mi ozýva krčná alebo drieková chrbtica. Keď som to povedala môjmu známemu profesorovi Antonovi Gúthovi, tak sa len usmial, skonštatoval, že som ako všetci ostatní podnikatelia a manažéri, ktorí všetko musia, na prácu si vždy čas nájdu, ale na seba nie. A tak ma pozval k sebe do novootvoreného pracoviska REHABILITÁCIA – ambulancia prof. Gútha, ktoré má sídlo v Bratislave.

Guth zm

Dopravila som sa tam po výpadovke na Brno (D2), odbočila som na zjazde Lamač. Trvalo mi asi dve minúty, aby som zostala stáť v Lamači pred novou budovou Na barine 16. Krásny priestor na druhom poschodí dýcha novotou, čo ma prekvapilo hneď po prvých krokoch – bolo umiestnenie. Môžete sa tam z 200 m² pozerať na dve strany domu presklenými stenami a máte dojem, že ste v lese alebo na lúke (väčšinou sú rehabilitačné pracoviská umiestnené v pivničných, suterénových priestoroch a často aj bez okien). V interiéri sa naskytá najnovšia prístrojová technika a prekvapil ma hlavne prístup a vedomosti personálu. Ako som sa dozvedela, pracovný tím rieši problém vždy komplexne. Po dôkladnom rehabilitačnom vyšetrení, zhodnotení funkčného stavu, štrukturálnych zmien a stanovení diagnózy nasleduje náležitá rehabilitácia (bez voňavej exotiky) s dôkladne vedecky podloženými postupmi, ktoré sa skladajú z najmodernejšie chápaných a realizovaných metodík. Ich zloženie si môžete overiť na webovej stránke http://www.rehabilitacia.sk/. A tak som sa zverila aj ja do rúk týchto modrých anjelov (názov som si narýchlo vymyslela už po prvých zážitkoch pri rehabilitácii, farbu som im prisúdila podľa pracovných uniforiem). Jedno sedenie trvá 50 minút. Ide o kombináciu pasívnych procedúr, kde som sedela, ležala, aplikovali mi fyzikálnu terapiu, posúvali „moje fascie“, viedli moje končatiny pri aktívnom cvičení, dokonca ma zavesili aj do priestoru, a tak som musela vykonávať niektoré pohyby. Úžasné!

Guth ambulancia zm

Lídrom kolektívu, garantom ambulancie a jej vedúcim je profesor Gúth, ktorý sa venuje problematike pohybového aparátu viac ako 35 rokov. Stačilo pár návštev – bolesti sa postupne zmenšovali a následne zmizli úplne. Teraz trénujem pozičnú hru – tzv. školu chrbtice, aby som vedela: sedieť, vstávať, dvíhať, nosiť tak ako sa má. Mám zostavu cvikov, ktoré som si osvojila na každé ráno. Raz za čas si to idem dať skontrolovať na pracovisko REHABILITÁCIA – ambulancia prof. Gútha a som opäť šťastná, že ma neotravujú bolesti ako predtým.

Objednať procedúru, cvičenie alebo vyšetrenie v modernom rehabilitačnom centre si môžete telefonicky alebo emailom, či formulárom, ktorý je na webovej stránke http://www.rehabilitacia.sk/ .

Telefón: +421 949 282 000
Email: guth@rehabilitacia.sk

(Zdroj: Valéria Nagyová, Foto: REHABILITÁCIA – ambulancia prof. Gútha)

1 Komentár Modrí anjeli v novootvorenom pracovisku REHABILITÁCIA

  1. Imrich Kovár // 5. decembra 2019 at 9:33 // Odpovedať

    Dobrý deň, tu je Kovár. Pán profesor manželka je 3 mesiace po výmene kolenného kĺbu. Po doterajších rehabilitačných úkonoch zohne koleno na 70st Je možné, aby sa táto situácia zlepšila po ďalších liečebných úkonoch, myslím rehabilitačných a nie operačných? Ďakujem za odpoveď Kovár.

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*