MemoComplex, jediná tabletka, ktorú nezabudnete užiť…

BRATISLAVA/ADMIN – S pribúdajúcim vekom sa naše kognitívne schopnosti zhoršujú. Áno, ide o zabúdanie, sústredenie sa a podobne. Zoznam je dlhý. Na náš trh vtrhla novinka z Nórska, ktorej úspech je založený na objave ocenenom Nobelovou cenou. Ako zlepšiť svoje nedokonalosti a podporiť náš mozog?

Ebbinghausova krivka zabúdania

Hneď na úvod vás musíme oboznámiť s niečím, čo vás možno poteší, a síce – nie za všetko môže staroba. Aj mladý mozog zabúda, pozrite sa, v akej miere sa vytrácajú informácie z pamäti, a to bezprostredne po ich prijatí.

Možno si sami uvedomíte, že si prijímaní nových informácií hovoríte: „To je jednoduché, to si zapamätám.“ Už o niekoľko dní si však spomeniete len na to, že ste si niečo mali pamätať. A hoci prehľadávate pamäť ako zásuvky v pracovnom stole zhora nadol, nájdete v nich len vreckovku s uzlíkom – a už vôbec neviete, čo to má znamenať…

Čo už nie je roztržitosť?

Určite sa vám už v živote stalo, že ste napríklad hľadali okuliare, ale pritom ste ich mali na hlave alebo ste našli kľúče na veľmi nezvyčajnom mieste, napríklad v mrazničke. Tieto drobné prešľapy však prestávajú byť roztomilé v momente, kedy sa začínajú opakovať pravidelne.

Nobelova cena

Nobelovu cenu získali Otto Loewi spolu s Halletom Daleom, čo by „nebolo také dôležité“ ako to, aký objav priniesli do našich životov. Sú objaviteľmi acetylcholínu ako neurotransmiteru (nervového prenášača) v našom tele, ktorý pôsobí ako poslíček medzi nervami. Vďaka acetylcholínu putuje informácia z miesta na miesto. Pokiaľ by sme týchto látok mali v tele málo, môže to v prenesenom význame vyzerať rovnako, ako keď zapnete rádio, ale nepustíte zvuk.

Čo potrebuje mozog?

Aby v tele vznikal acetylcholín v dostatočnom množstve a vďaka tomu skvele fungoval náš mozog, je potrebné dopĺňať látku cholín, vďaka ktorej acetylcholín vzniká. Ideálnou cestou sú výživové doplnky. A práve teraz na náš trh mieri prírodný produkt z Nórska.

Čo hovorí odborník?

„S odborníkmi sa zhodneme na názore, že pokiaľ mozgu dodávame pravidelne látku cholín v čo najprirodzenejšej forme, možno vedeckým výskumom dokázať, že táto látka náš mozog nielen stimuluje, ale dokonca i pomáha prenášať nervové vzruchy v mozgu, a tak zlepšuje našu pamäť a kognitívne funkcie,“ potvrdzuje týmto tvrdením spomínané fakty Mgr. Bc.  Anastazie Jitka Meindl.

Produkt Nobelovej ceny na vyskúšanie zadarmo

Je až neuveriteľné, že výrobok, ktorého základ je ocenený Nobelovou cenou a teraz prichádza na trh z Nórska, sa poskytuje na mesačné vyskúšanie zadarmo práve tu. Prečo sa tak deje? „Svojim produktom veríme. Sme na trhu 15 rokov, máme viac ako 2,5 miliónov zákazníkov a chceme, aby si zákazník náš produkt najskôr vyskúšal. My zaplatíme produkt, klient iba poštovné 1,95 eur. Produkt mu príde do schránky. Pokiaľ si ho obľúbi, môže si ho objednať. Pokiaľ nie, nemusí sa báť, nečakajú ho žiadne záväzky,“ vysvetľuje Martin Kozelský, riaditeľ NaturaMed.

(Zdroj: Kristína Krupová, PRime time; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*