Prínos magnetoterapie v liečbe

BRATISLAVA/ADMIN – Magnetoterapia je pojem, pomenúvajúci jednu z najúčinnejších fyzikálnych terapií modernej medicíny, ktorá funguje na báze elektromagnetických pulzov. Patrí medzi veľmi vyhľadávané rehabilitačné a elektroterapeutické metódy, pričom základným princípom tejto terapie je generovanie elektromagnetických pulzov a ich následnému liečivému pôsobeniu na danú, problematickú časť tela.

V rehabilitácií sa magnetoterapia aktívne využíva už vyše 30 rokov. Naďalej ju sprevádzajú pozitívne ohlasy pacientov, ktorí ju dlhodobo využívajú a tešia sa jej priaznivým výsledkom. Práve tie boli výzvou pre inžinierov a technikov pracujúcich pod záštitou firmy Biomag ®, ktorí úspešne vyvinuli prístroje použiteľné rovnako v rehabilitačnom, ako aj domácom prostredí. Táto možnosť je ideálna najmä pre chronických pacientov s bolesťami pohybového aparátu, ale aj pre bežných používateľov so zdravotnými ťažkosťami, ktorí sa chcú efektívne liečiť z pohodlia domova.

Magnetoterapeutické prístroje Biomag kladne ovplyvňujú rad zdravotných ťažkostí…

Magnetoterapeutické prístroje je možné kladne využiť u celého radu zdravotných problémov. Medzi tie najfrekventovanejšie patria:

 • Artralgia či artróza ramenného kĺbu
 • Artritídy chrbtice, kĺbov
 • Artróza bedrových kĺbov, kolena, chrbtice
 • Bechterev
 • Bercový (holenný) vred
 • Bolesti chrbtice, čeľustného kĺbu, bolesti hlavy i krčnej chrbtice
 • Diabetes – cukrovka
 • Diabetická noha
 • Dna
 • Ischémia
 • Kŕčové žily
 • Polyneuropatia
 • Osteoporóza, osteochondróza
 • Regenerácia pečene
 • Tinnitus (ušné šelesty, pískanie v ušiach)
 • Vysoký krvný tlak (hypertenzia)
 • Vyskočená platnička, útlak nervov, koreňové syndrómy (vertebrogénny algický syndróm)
 • Bolesti kĺbov, pooperačné, poúrazové stavy, pri nedokrvení končatín a pod.

Magnetoterapeuticé prístroje zmierňujú bolesť, umožňujú zvýšenie cirkulácie v tkanivách, napomáhajú k zlepšeniu pohyblivosti, znižujú zápal, podporujú látkovú výmenu, zlepšujú imunitný systém, regeneračnú schopnosť organizmu a celkovo slúžia pri urýchľovaní obnovy tkanív v tele. Okrem toho sa využívajú aj ako prevencia a skúsenosti s magnetoterapiou majú aj mnohí vrcholoví športovci, ktorí ju využívajú v rámci svojej rehabilitačnej starostlivosti.

Magnetoterapia Biomag

Biomag je certifikovaný magnetoterapeutický prístroj. Prístroje a aplikátory magnetoterapie Biomag používajú profesionáli vo viac než 30-tich krajinách sveta, tešia sa pozitívnym ohlasom v mnohých nemocniciach, liečebných kúpeľoch, rehabilitačných centrách, domovoch dôchodcov i u súkromných a niektorých všeobecných lekárov. Podľa odborných výskumov je úspešnosť liečby pomocou prístrojov Biomag viac ako 77 %.Všeobecne platí, že čím vyšší počet aplikácií absolvujete, tým väčšia je účinnosť liečby.

Prístroje na domácu starostlivosť…

predstavujú jednoduchý spôsob účinnej terapie pre každú vekovú kategóriu, bez nutnosti návštev platených rehabilitácií.

● Tieto magnetoterapeutické prístroje sú vyvinuté tak, aby zaisťovali zákazníkovi ten najvyšší komfort a zároveň jednoduchú obsluhu a využiteľnosť priamo z pohodlia domova.
● Každý prístroj disponuje hneď niekoľkými programami od najlepších renomovaných lekárov.
● Aplikátory sú určené pre všetky vekové generácie a vyznačujú sa ľahkou prenositeľnosťou.
● Praktickým plusom je aj jednoduché ovládanie vďaka možnosti nastavenia ovládania pomocou jedného tlačidla a zreteľná čitateľnosť displeja.

Mnohé naše záľuby ale aj práca sa každodenne podpisujú na našom životnom štýle. Veľké pracovné vyťaženie, ponocovanie, či stres si v neskoršom veku vyberajú svoju daň. Magnetoterapia už desiatky rokov efektívne pomáha športovcom spoľahlivo regenerovať celé telo pred väčšou fyzickou záťažou, bez akýchkoľvek vedľajších účinkov a nežiadúcej chémie! Rastúcim vekom vzniká mnoho nepríjemných zdravotných ťažkostí akými sú najčastejšie bolesti kĺbov a chrbtice. Preto i dôchodcovia dávajú magnetoterapii zelenú. Vďaka nej sa môžu bez obmedzení naďalej venovať svojim obľúbeným činnostiam a byť aktívni do vysokého veku.

Pacienti po úrazoch alebo klienti s chybou pohybového aparátu subjektívne vnímajú liečbu magnetoterapiou ako výrazné zlepšenie. Pri pravidelnej aplikácií môžu dokonca docieliť zníženie dávok liekov, čím sa následne eliminujú nežiadúce účinky.

 
Magnetoterapia sa v priebehu niekoľkých rokov úspešne osvedčila svojou účinnosťou na pacientoch a je odporúčaná poprednými špecialistami, ako jedna z vysoko efektívnych metód, v boji proti mnohým zdravotným ťažkostiam.

(Zdroj: Daniel Kovalčík; Foto: Archív Avadeo; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*