Kúpou smart hodiniek dokážete skvalitniť váš spánkový režim

Spánkový režim dokážete skvalitniť aj smart hodinkami, ich monitorovacími senzormi získate podrobný prehľad. (Andrey_Popov / Shutterstock.com)

BRATISLAVA/ADMIN – Okamžité prijímanie hovorov, zjednodušené prehrávanie hudby či prehľad o každej jednej notifikácii. Ovládať smartfón viac nie je potrebné, to všetko v súčasnosti dosiahnete aj smart hodinkami. Ich výrobcovia nepoľavujú a neustále prevyšujú očakávané štandardy. Rad funkcií a aplikácií sa pravidelne rozrastá, dlhodobý trend sa však točí okolo jednej z nich. Mať doplnok, ktorým dokážete monitorovať spánok, tak rozhodne stojí za zmienku.

Primárnym účelom inteligentných hodiniek je síce aj naďalej informovanie o čase, ich funkcionalita by však mala byť pri výbere taktiež kľúčová. Dnes tak môžete už pomerne bežne disponovať modelom, ktorý vám ponúka celú variáciu možností, do istej miery vás však môže brzdiť riešenie personalizácie. Pokiaľ totiž máte verziu s uzatvoreným operačným systémom, je vysoko pravdepodobné, že sú všetky aplikácie fixne dané a nemáte priveľkú otvorenosť pri ich dodatočnom dopĺňaní. Toto obmedzenie sa vzťahuje len na pár verzií a ústrední hráči sa čoraz viac snažia predstaviť na trhu aktuálny nadštandard. Medzi pomerne vyhľadávané inovácie tak aj naďalej patrí monitorovanie spánku. Viete, čo si pod touto spánkovou analýzou predstaviť a na akom princípe funguje?

Aktivácia senzorických systémov
Hektickosť dnešných dní, uponáhľaný spôsob života či časté stresové situácie výrazne vplývajú na kvalitu spánku. Niekedy zaspíme od únavy hneď, ako si ľahneme, inokedy čelíme problémom so zaspávaním. V posteli sa totiž vieme hodiny zamýšľať nad tým, čo sme prežili počas dnešného dňa, kým inokedy sú predmetom vážne témy a raz za čas príde pred zaspávaním rad aj na existenčné otázky.
Pravidelný spánkový režim je tak minulosťou, mať prehľad o počte prespaných hodín je tak cennou informáciou, z ktorej viete veľa vyťažiť. Smart hodinky vám totiž ponúkajú neobmedzenú kontrolu nad vaším spánkom a výrazne sa podieľajú aj na zmene životného štýlu.

Grafická podoba prináša množstvo odpovedí
Ráno po zobudení si ľahko dokážete zrátať, koľko hodín ste spali, asi ťažko si však budete pamätať niekoľko dní po sebe, nehovoriac o týždňoch či celých mesiacoch. Mať tak dlhodobý ukazovateľ vášho spánku bude nápomocnou funkciou, pričom práve tá vám sprehľadní, ako fungujú vaše spánkové návyky. Tento dlhodobý ukazovateľ vášho zaspávania vám poskytne oveľa viac informácií než jednodňová analýza.
Integrovaný senzor v hodinkách vám bude merať pulzovú frekvenciu zo zápästia, navyše vám pomocou vnímania pohybu priblíži aj to, koľko času predstavuje váš tuhý spánok a ako dlho ste v bdelom stave.

Nezabudnite si pred spaním nastaviť tichý režim, vibrovanie či hlasitá notifikácia vám výrazne v zaspávaní nepomôžu. (MrDragunov / Shutterstock.com)

Väčšina z nás spí pravidelne šesť až osem hodín denne, niektorí si vystačia aj s menšou dávkou. Viete, do akej miery je váš rytmus spánku pravidelný? Odpoveď viete získať aj nosením smart hodiniek. Jedno si však treba pamätať, či už máte smart hodinky Samsung, Huawei, Fitbit alebo Xiaomi, ktoré touto aplikáciou disponujú, nikdy by ste nemali ovplyvňovať tieto výsledky či inak si zhoršovať kvalitu spánku. Pokiaľ sa v hodinkách necítite počas zaspávania komfortne, sami sa oberáte o cenné hodiny spánku.

(Zdroj: ML; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*