Koža a slnečné žiarenie

Admin,15.04.2013 - Slnko je v posledných rokoch stále silnejšie a slnečné žiarenie okrem pozitív spôsobuje aj množstvo negatívnych účinkov. Slnečné lúče zďaleka nevyvolávajú len známe začervenie či spálenie kože. UV žiarenie nepriamo ovplyvňuje imunitný

systém, spôsobuje predčasné starnutie kože, stratu jej pružnosti a dlhodobé vystavovanie kože slnku môže viesť až k vzniku rakoviny kože. Ochrana kože pred slnkom je pre zdravie nesmierne dôležitá. Aj preto prináša značka Daylong už 20 rokov neustále inovácie. Túto sezónu prichádza k spotrebiteľom v novom, modernom obale a s vylepšeným zložením.

Moderné, širokospektrálne UV filtre v produktoch Daylong zabezpečujú spoľahlivú ochranu pred slnkom. Fotostabilné UV filtre chránia spoľahlivo pred UVA aj UVB žiarením. Produkty sú vo forme lipozomálneho lócia. Lipozómy (gr. lipos=tuk, soma=telo) v lóciu sú zoskupenia guľovitého tvaru s povrchovo aktívnymi molekulami. Vďaka nim sa UV filter dostane tam, kde má byť – na všetky vyvýšeniny a priehlbiny kože. Produkty tak majú vynikajúcu rozotierateľnosť a zanechávajú príjemný pocit na koži. Daylong myslel aj na ochranu najmenších detí, pre ktoré je určený krém výlučne na báze mikropigmentov, ktorý neobsahuje chemické filtre. Pre nerušený zážitok z plávania sú produkty vybavené extrémnou odolnosťou voči sladkej i slanej vode. Optimalizované zloženie neobsahuje zbytočné látky a všetky produkty sú bez parabénov.

Klimatické zmeny na našej planéte sa podpísali pod zvyšovanie intenzity UV žiarenia v posledných desaťročiach. Aj v našich zemepisných šírkach sa tak v letných mesiacoch intenzita UV žiarenia pohybuje medzi 8,5 a 9,5 z 11 stupňovej číselnej škály, čo je približne o 2 stupne viac, ako to bolo niekoľko rokov dozadu. „Potreba ochrany našej kože pred škodlivými vplyvmi slnečného žiarenia je v posledných rokoch o to naliehavejšia. Dôkazom  je stúpajúci trend výskytu rakoviny kože, ktorá dosiahla prvú priečku vo výskyte onkologických ochorení vôbec“, vysvetľuje MUDr. Katarína Poláková, onkodermatologička OÚ sv. Alžbety v Bratislave. „Koža je najväčším orgánom ľudského tela a zabezpečuje životne dôležité funkcie organizmu. Jej ochranu by sme preto nemali brať na ľahkú váhu“, dodáva MUDr. Poláková.

„Pri vývoji produktov Daylong sa zameriavame na to, čo je dôležité pre zdravie a komfort spotrebiteľov. Netýka sa to len vylepšeného zloženia, ale aj vzhľadu našich produktov. Preto sme pri zmene dizajnu vychádzali z potreby zabezpečiť lepšiu prehľadnosť a  orientáciu v produktových radách Daylong“, hovorí MUDr. Peter Lipovský, generálny riaditeľ spoločnosti Spirig Pharma. Produktové portfólio značky Daylong nájdete teraz v nových, moderných obaloch. Ochranný faktor je ľahko identifikovateľný a na obale sú nevyhnutné textové informácie pre správnu aplikáciu. Jednoduché 3-farebné členenie uľahčuje výber vhodného produktu – produkty slnečnej ochrany re dospelých spoznáte podľa sviežej oranžovej farby, detské produkty majú farbu žltú a modrá farba je pre produkty ošetrujúce kožu po pobyte na slnku.
Všetky prípravky Daylong sú dermatologicky testované dostanete ich v každej dobrej lekárni.

(Diana Dobrucká)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*