S kolagénom získate pružnú pokožku a spomalí vám starobu

Bratislava, Admin – Starnutie je prirodzený proces a jeho vonkajším prejavom je výskyt jemných línií a vrások. Kolagén je jedným z najdôležitejších proteínov, ktorý robí našu kožu elastickou, pružnou a dodáva jej mladistvý vzhľad.

Kolagén sa nachádza po celom tele, vedci identifikovali 29 typov kolagénu. Kolagén typu I, ktorý je vytvorený z aminokolagénu C a kyseliny hyaluronovej, zohráva hlavnú úlohu vo výživových doplnkoch určených pre pokožku. Redukuje príznaky starnutia a dodáva našej pleti silu a pružnosť. V mladom veku si telo samé dokáže kolagén v plnej miere vyprodukovať, vyživuje kĺby, zlepšuje pohyblivosť svalov a bráni starnutiu kĺbových štruktúr a tkaniva. Ak má človek v tele dostatok kolagénu, pleť a tkanivá sú dokonale mladé a pružné. Od veku 25 rokov postupne telo stráca schopnosť tvoriť kolagén a po 40-tom roku ho už netvorí takmer vôbec. Nedostatok kolagénu a jeho prirodzený úbytok vekom vedie k zhoršeniu stavu kostí, ktoré sa prejavuje oslabením svalstva, znížením pružnosti šliach a svalov a znížením trenia vo vnútri kĺbov. Nedostatok kolagénu má za následok aj vznik prvých vrások a vznik najmä pre ženy obávanej celulitídy.

Účinky kolagénu:
• intenzívna hlboká hydratácia
• zvýšenie elasticity pokožky
• vyhladenie drobných vrások
• spomalenie starnutia pokožky
• zosvetlenie pigmentových škvŕn
• účinná doplnková terapia pri liečbe celulitídy
• vysoko účinný proti rozšíreným cievkam a striám
• regeneruje nechty a vlasy
• ochrana pred vznikom krvných zrazenín
• zlepšuje hojenie pokožky pri poraneniach a popáleninách
• obsahuje glycín, ktorá je dôležitá pre zdravý rast svalov

Prečo užívať kolagén?
Kolagén je bielkovina nevyhnutná pre ľudské telo, pretože je hlavnou zložkou spojivových tkanív. Tvorí až 30 % celkovej hmoty ľudských bielkovín a 70 % hmoty bielkovín kože. Za pružnosť a pevnosť pleti sú zodpovedné kolagénové vlákna tvorené fibroblastami – tvorcami bielkovín. Nedostatok bielkovín v ľudskom organizme má za následok starnutie pokožky, jej ochabnutie a vznik vrások. Ďalej však zapríčiňuje aj zmatnenie vlasov a nechtov, zhoršenie stavu kostí, oslabenie svalov, šliach a kĺbov, čoho výsledkom môže byť artritída či osteoporóza. Okrem starostlivosti o tvár, pokožku, vlasy a nechty, má kolagén význam aj pre kĺby a kolená. Jeho najdôležitejšou funkciou je, že je stavebnou látkou šliach, väziva, kostí a pokožky. Je dôležitý aj pre homeostázu, teda udržiavanie stálosti vnútorného prostredia (ako stála teplota, pH a koncentrácia iónov), ktoré sú nevyhnutné pre normálnu činnosť organizmu. Pre zachovanie celkového zdravia, pohyblivosť, pevnosť a odolnosť kĺbových chrupaviek, vzhľad a kvalitu pokožky bez vrások je dôležité pravidelné dopĺňanie kolagénu. Výživový doplnok Maxivita Exclusive Kolagén Forte+ ponúka kombináciu aktívnych látok, ktoré spolu s kolagénom a vitamínom C nevyhnutne pomáhajú pri tvorbe kolagénu a tým aj pri štruktúre chrupaviek, väzov, šliach, kože, kostí, ďasien, zubov a krvných ciev. Maxivita Exclusive Kolagén Forte+ ďalej obsahuje aj extrakt z Boswellia serrata, ktorý vďaka obsiahnutým látkam pomáha udržať kĺby v dobrom stave.

Odporúčaná spotrebiteľská cena je 6,99 Eur. Maxivita Exclusive Kolagén Forte+ nájdete v obchodných sieťach Tesco, Kaufland, Terno, LIDL, DM drogérie, 101 drogérie, Teta a sieti Fresh. Viac na www.vitar.sk alebo na www.nasevitaminy.sk.

Nepriateľ kolagénu
Tvorba kolagénu v našom tele je ovplyvnená viacerými faktormi. Niektoré vie ovplyvniť každý z nás, iné sú prirodzené a nedajú sa obmedziť a zmeniť. Produkcia kolagénu klesá prirodzene so stúpajúcim vekom. Od 25. roku života sa obsah kolagénu v pokožke znižuje každoročne o 1,5 %, po 40. roku sa netvorí už vôbec. Priamy negatívny a deštrukčný charakter aj na už existujúci kolagén v organizme má fajčenie a nezáleží na tom, či máte 20 alebo 60 rokov. Fajčenie spôsobuje nielen utlmenie produkcie nového kolagénu, ale priamo vplýva na degeneráciu pokožky a samozrejme aj iných vnútorných orgánov a systémov.

(Zdroj: Zuzana Uríčková, Botticelli; Pripravila: red.)

1 Komentár S kolagénom získate pružnú pokožku a spomalí vám starobu

  1. súhlasím, kolagén je mimoriadne dôležitá bielkovina a od 25-ky nenahraditeľná … my s priateľom každé ráno pijeme pohár vo vode rozpusteného morského kolagénu collalloc a zatiaľ viditeľne nestárneme a ani kĺby nás nebolia a to sme začali aktívne behať až pred tormi mesiacmi a bez bolesti

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*