Hľadáte bylinky na stres? Zamerajte sa na tzv. adaptogény

Rozchodnica ružová a Ženšen sú rastlinami, ktoré nám pomôžu v ťažkých chvíľach. Prečítajte si, ako účinkujú a ako ich správne užívať. Ide totiž o tie najúčinnejšie adaptogény. Rozchodnica ružová a Ženšen sú rastlinami, ktoré nám pomôžu v ťažkých chvíľach. Prečítajte si, ako účinkujú a ako ich správne užívať. Ide totiž o tie najúčinnejšie adaptogény.

BRATISLAVA/ADMIN – Adaptogény sú látky z rastlín, ktoré nášmu organizmu pomáhajú prispôsobiť sa stresu a lepšie sa s ním vyrovnať. Vďaka nim sme odolnejší a z dlhodobého hľadiska lepšie znášame vypäté situácie a dokážeme ich aj ľahšie riešiť.

Bylinou, ktorá platí za veľmi silný adaptogén, je Rozchodnica ružová. Podporuje náš nervový systém a to má vplyv na duševnú pohodu, ale aj fyzické zdravie. Rozchodnica je skvelá aj na koncentráciu a pamäť. Skrátka a dobre – táto bylinka nám pomôže upokojiť sa, zvládať náročné obdobia a zároveň podporí mozog v jeho činnosti.

Aké účinky vďaka rozchodnici môžeme očakávať?

  • podporí bystrosť
  • napomáha k lepšiemu sústredeniu
  • pomôže tiež so stresom navodí psychickú pohodu
  • upokojuje telo a pomôže navodiť lepší spánok

Ženšen sa podieľa na stave našej duševnej kondície celkovo. Je dôležitý pre vitalitu a dokonca prospieva v oblasti sexuality. Aj Ženšen je adaptogén, ktorý nám pomáha vyrovnať sa so stresom. Podporuje krvný obeh a pomáha na imunitu. Ženšen má silné povzbudzujúce účinky podobné káve, avšak bez nepríjemných vedľajších účinkov kofeínu. Navyše pôsobí dlhodobo.

V akej forme užívať bylinky na stres?

Ideálne sú kapsule so sušenými rozomletými časťami rastlín. Pretože bylinky na stres obvykle nemávajú dobrú chuť, forma kapsúl je elegantným riešením. Kapsule sa užívajú obvykle raz denne a je dôležité zapiť ich veľkým pohárom vody, aby sa obal rozpustil a jeho obsah dobre vstrebal.

Niektoré doplnky stravy obsahujú okrem byliniek aj vitamíny a minerály, čo je vynikajúci variant. Všetky účinky sa navzájom pekne doplnia a vy tak získate všetko potrebné. Takýmto produktom je napr. ProMan Plus. Prečítajte si o ňom viac!

(wp)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*