Siedmy ročník AVON Pochodu proti rakovine prsníka sa vydaril

Bratislava, Admin – 19. 9. 2015 – Dnes sa časť Bratislavy zahalila do ružovej a podporila tak boj za zdravé prsia. Prostredníctvom AVON Pochodu proti rakovine prsníka vyjadrili pochodujúci podporu a spolupatričnosť ženám a ich rodinám, ktoré choroba zasiahla. Charitatívne podujatie je už tradičnou a obľúbenou akciou, na ktorej sa každoročne zúčastňujú tisíce ľudí nabitých pozitívnou energiou. Tento rok vďaka nim odovzdala spoločnosť AVON rekordnú sumu 75 162 EUR na boj a prevenciu rakoviny prsníkov.

AVON Pochod 2015_1 zm

AVON Pochod proti rakovine prsníka odštartoval svoju trasu o 14:00 hod na námestí Eurovea a pokračoval historickým centrom Bratislavy. Podobne ako minulý rok si päť tisíc pochodujúcich oblieklo symbolické tričko, a tak prispelo na boj za zdravé prsia. Podujatie svojou účasťou podporili aj tváre projektu ako Jana Kirschner, Ada Straková, Maroš Kramár, Alena Heribanová, Hana Rapantová, Braňo „Bruno“ Ciberej, Zlatica Puškárová, Nora Beňačková, Karin Habšudová, Roman Juraško, Beáta Dubasová, Henrieta Mičkovicová a špeciálny hosť topmodelka Daniela Peštová.

AVON Pochod 2015_2 zm
Spoločnosť AVON Cosmetics prostredníctvom svojho projektu AVON proti rakovine prsníka odovzdala na podujatí symbolické darovacie šeky v doteraz najvyššej sume 75 162 EUR nasledovným organizáciám, ktoré sa zaoberajú prevenciou a liečbou rakoviny prsníka:

AVON Pochod 2015_3 zm2

Lige proti rakovine SR, ktorú zastupovala jej prezidentka MUDr. Eva Siracká, DrSc. bol odovzdaný symbolický šek v hodnote 62 162 EUR. Darované prostriedky sú určené na projekty a aktivity zamerané na boj proti rakovine prsníka:
1. Finančná podpora organizácie verejnej finančnej zbierky Ligy proti rakovine – Deň narcisov.
2. Finančná podpora edukačných a voľno-časových aktivít v Centrách pomoci Ligy proti rakovine; personálne zabezpečenie Linky pomoci Ligy proti rakovine v oblasti problematiky rakoviny prsníka ako aj na psychosociálnu podporu a pomoc onkologickým pacientom.
3. Programy prevencie a pomoci pre pacientky bojujúce s rakovinou prsníka.

AVON Pochod 2015_7 zm

OZ Zdravá žena, ktoré zastupoval jej predseda MUDr. Vladimír Bella, PhD. bolo podporené sumou 8 000 EUR. Darované finančné prostriedky budú použité na zabezpečenie organizácie a usporiadanie prednášok zaisťujúcich osvetu v oblasti prevencie a diagnostiky nádorových ochorení prsníka.
• OZ AMAZONKY, ktoré zastupovala predsedníčka Mirina Hochelová, bolo podporené sumou 5 000 EUR. Suma bude použitá na osvetovú činnosť a účely pomoci pacientom s karcinómom prsníka.

AVON Pochod 2015_6 zm

Počas sprievodného programu si pochodujúci mohli vychutnať vystúpenia rôznych umelcov, ale aj stretnutia s tvárami projektu AVON proti rakovine prsníka. O dobrú náladu sa postarali Sima Martausová band, Le Payaco, Peter Cmorík band, #Virtuoso, Katka Ščevlíková, Mirka Partlová či Campana Batucada so svojou bubnovou show.
Tradične najemotívnejším momentom celého pochodu bol „akt spolupatričnosti“, kedy sa vznieslo nad dav tisíce ružových balónov a vytvorilo vlastné ružové nebo ako znak podpory pre ženy s ochorením rakoviny prsníka ale aj ako podporu rodinám týchto žien, či memento pre ženy, ktoré svoj boj prehrali.
Vstupenkou na pochod bolo Tričko proti rakovine prsníka 2015. Tričko bolo v ponuke v dámskom, pánskom a aj detskom prevedení. Zisk z predaja zakúpených tričiek putuje na konto verejnej zbierky „AVON Pochod 2015“, realizovanej Ligou proti rakovine Slovenskej republiky a bude použitý na programy prevencie a pomoci pre pacientky bojujúce s rakovinou prsníka.

(Zdroj: Eva Kandríková, AVON Cosmetics, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*