Zbavte sa odpadu počas ďalších zberných dní
v Kauflande

Bratislava, Admin – Nepremeškajte poslednú tohtoročnú možnosť odovzdať nepotrebný textil, elektroodpad a staré batérie a pripraviť svoju domácnosť na najkrajšie sviatky v roku. Od piatka 20. novembra do pondelka 23. novembra 2015 môžete priniesť odpad pred obchodné domy Kaufland v Bardejove, Bratislave – Dúbravke, Novom Meste nad Váhom, Rožňave a vo Veľkom Krtíši a odovzdať ho do špeciálnych zberných nádob. Do triediacich boxov je možné priniesť aj nápojové plechovky, s ktorých zberom začal Kaufland v júli tohto roka.

Kaufland 3
Ekologické nakladanie s odpadmi a ochrana životného prostredia sú cieľmi projektu Zelený Kaufland. V rámci neho Kaufland už vyše roka organizuje na vybraných filiálkach zberné dni, počas ktorých sa doteraz celkovo vyzbieralo viac ako 5,3 tony recyklovateľného odpadu.

Kaufland 2
Aj šieste zberné dni majú motivovať a naučiť ľudí zodpovedne nakladať s odpadom zo svojich domovov, triediť ho a podporovať recykláciu. „Upratovanie patrí k prípravám na obdobie sviatkov rovnako ako nákupy, preto sme sa rozhodli ľudí opäť podporiť v ekologickom zbere nepotrebných vecí, ktoré vyžadujú špeciálne triedenie a ďalšie spracovanie. Veď aj Mikuláš, či Ježiško nosia darčeky radšej do uprataných príbytkov,“ poznamenal Martin Gärtner, hovorca spoločnosti Kaufland Slovenská republika.

Kaufland 4Kontajner na zber obnoseného šatstva Humana bude pristavený pri všetkých piatich filiálkach počas celých štyroch dní. Pri zbere elektroodpadu sa Kaufland zameriava na malé elektrospotrebiče, ktoré často končia v kontajneroch zmesového odpadu kam nepatria. Pre staré rádiá, fény, žehličky, rýchlovarné kanvice, mobilné telefóny, kalkulačky či elektronické hračky sú určené špeciálne kontajnery. „Keby nebolo takýchto akcií, v zmesových kontajneroch by skončilo obrovské množstvo drobnej elektroniky. Okrem zákonnej povinnosti predajcov prijímať staré spotrebiče, ktorá od 1. januára 2016 už nebude podmienená nákupom nového spotrebiča, sú takéto zberné dni jedinou príležitosťou zbaviť sa elektroodpadu ekologicky,” vysvetlil Michal Sebíň, riaditeľ spoločnosti Natur-Pack, a. s., ktorá je partnerom Kauflandu pre zber malých elektrospotrebičov.

Kaufland 1
Počas zberných dní budú v Kauflande pripravené špeciálne nádoby aj na staré prenosné batérie z diaľkových ovládačov, ručného elektrického náradia, holiacich strojčekov, mobilných telefónov, hračiek, digitálnych fotoaparátov, notebookov, ale aj z hodiniek.
Od júla tohto roka je možné v štrnástich obchodných domoch Kaufland v čase otváracích hodín odovzdať aj nápojové plechovky, ktorých doteraz vyzbierali viac ako 151 kg. Plechovky putujú na recykláciu, ktorá v porovnaní s výrobou nových šetrí až 95 % energie a znižuje emisie skleníkových plynov. Partnerskou organizáciou Kauflandu pre spracovanie plechoviek je spoločnosť Reclay Slovensko.

(Zdroj: Martin Gärtner, hovorca spoločnosti Kaufland Slovenská republika, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*