Svet Transformers a súboje medzi nimi

BRATISLAVA/ADMIN – Nemusíte byť tými najväčšími fanúšikmi sci-fi prostredia na to, aby ste si radi pozreli kultové série filmov a ponorili sa do nereálneho sveta postáv, ktoré nie sú ľuďmi. Známi a veľmi obľúbení hrdinovia Transformers sa však predtým, ako sa dostali na filmové plátna, objavili najskôr v papierových komiksoch a v kreslených seriáloch.

Základ pre filmové spracovanie

Vďaka úspešným komiksom, určeným nielen pre deti a televíznemu seriálu, uzrel v roku 2007 svetlo sveta historicky prvý filmový debut s názvom Transformers. Dodnes ich bolo natočených šesť, posledný z nich mal americkú premiéru pred Vianocami v roku 2018. Transformers sú vo svojej podstate mimozemšťania, ktorí sa po príchode na planétu Zem transformujú do Autobotov. Avšak, majú aj nepriateľskú skupinu, ktorá sa nazýva Decepticoni a tí pochádzajú z planéty Cybertron.

Ústredným motívom týchto svetoznámych filmov sú boje medzi Autobotmi a Decepticonmi o zázračnú kocku, ktorá dáva strojom život. Autoboti sa snažia ochrániť ľudí pred vyhubením a bojujú proti Decepticonom, aby kocku nezískali. Podarí sa im to? Každý fanúšik filmu má chtiac či nechtiac vzťah k jednotlivým robotom, a to možno na základe vozidla, na ktoré sa mení, alebo na základe schopností, ktoré vykazuje.

Hračky i zberateľské kúsky

Svet Transformers sa stal medzi fanúšikmi takým obľúbeným, že bolo len otázkou času, keď sa tento motív dostane na rôzne predmety a deti sa začnú hrať s hračkami s podobizňou obľúbených robotov. Ak máte vo svojom okolí nadšenca do tejto série filmov, potom ho môžete potešiť figúrkami jednotlivých Transformers. Tieto figúrky sú vhodné pre rôzne vekové kategórie, najmä teda pre mužskú časť populácie a môžu slúžiť nielen na hranie, ale aj ako forma zberateľskej filmovej kolekcie. Pozbierate všetkých Autobotov alebo sa zameriate len na svojich obľúbených?

(Zdroj: ML; Foto: thiru / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*