Príďte s nami osláviť Deň otcov

Bratislava, Admin – Komunikačno-zážitková kampaň Slovensko potrebuje dobrých otcov vstúpila do tretieho ročníka. Jej hlavným cieľom je spopularizovať oslavy Svetového dňa otcov na Slovensku. Výťažok celoslovenského projektu podporí Detskú linku záchrany 0800 12 12 12, ktorá ročne pomôže až 5000 deťom do 18 rokov.

Slovensko potrebuje dobrych otcov LOGO R2-1

„Keďže už pilotný ročník kampane 2013 bol dôvodom na prestížne spoločenské ocenenie KRIŠTÁĽOVÉ KRÍDLO v sekcii filantropia, považujeme za prejav našej spoločenskej zodpovednosti v nej pokračovať a rozširovať ju,“ povedala autorka projektu Silvia Struhárová, predsedníčka Zážitkového združenia AHOJ, o. z., ktoré spolu s Profitmedia, s. r. o. kampaň toho roku organizujú v Bratislave, Banskej Bystrici a Žiline. Generálnym partnerom je NAFTA a. s. Hlavnými partnermi sú Bratislavský samosprávny kraj, Žilinský samosprávny kraj a Mesto Banská Bystrica, spoluorganizátormi agentúra Profivia a o.z. JUZU.

Záštitu nad Banskobystrickým celodenným komunitným happeningom prevzal primátor Banskej Bystrice Ján Nosko. „Tretiu júnovú nedeľu si pripomíname Deň otcov. Úloha otca v rodine je dôležitá, významne ovplyvňuje výchovu detí a formovanie ich jedinečnej osobnosti. Je to súčasne aj ideálna príležitosť spomenúť si na našich otcov, aj keď už máme vlastné rodiny. Som rád, že sa k tomu významnému sviatku pripojí aj Banská Bystrica. Je mi cťou prijať záštitu nad týmto podujatím, lebo som nielen primátorom, ale aj dobrým otcom,“ uviedol Ján Nosko.

Záštitu nad Žilinským popoludním ku DŇU OTCOV prevzal predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár. „Žilinská župa sa rozhodla podporiť tento projekt ako poďakovanie pre všetkých dobrých otcov na Slovensku a vyzdvihnúť ich úlohu a význam pre našu spoločnosť. Verím, že týmto projektom sa podarí dostať do povedomia ľudí Deň otcov a tento sviatok sa bude z roka na rok tešiť z oveľa väčšej podpory,“ povedal žilinský župan.

Záštitu nad bratislavskými oslavami Dňa otcov prevzal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. „Ja sám som otec troch detí a veľmi dobre viem, koľko práce je so servisom okolo nich. Verím, že to staré klišé, že žena má byť doma s deťmi a muž má iba zarábať, je dávno preč. Preto som veľmi rád, že som mohol prijať záštitu nad „Slovensko potrebuje dobrých otcov“. Pretože ich naozaj potrebuje,“ zdôraznil Pavol Frešo.

Víkend ku Dňu otcov v Bratislave a regiónoch 20. – 21. júna pozostáva zo zábavno-umelecko-hravých aktivít predovšetkým pre otcov a ich deti, ale aj širokú verejnosť.

  • V Žiline bude od 8. júna vo foyeri Úradu Žilinského samosprávneho sprístupnená výstava detských prác s názvom „Môj dobrý ocko“. V predvečer Dňa otcov 20. júna o 16. hodine si môžu zájsť ockovia (alebo aj starí otcovia) s deťmi do žilinského Bábkového divadla na predstavenie „Klára a a dvanásť mesiačikov“. Na silný príbeh o dôležitosti vzoru otca pre dieťa po celý život je pre nich vstup zdarma. Pre ostatných 3 eurá.
  • V Banskej Bystrici bude výstava detských prác v Historickej radnici so slávnostnou vernisážou 9. júna a celodenný happening s voľným vstupom v Komunitnom centre Fončorda 20. júna od 9. do 19. h.
  • V Bratislave sa uskutoční slávnostný galaprogram v Divadle Malá scéna STU. Začne o 19. h pod názvom – Ďakovný koncert pre dobrých otcov 2015 a spojený bude s oceňovaním víťazov celoslovenskej facebookovej súťaže o titul Dobrý otec 2015 a odovzdaním výťažku kampane na Detskú linku záchrany, ktorú prevádzkuje Centrum Slniečko, n.o. Vstupné je 12 eur. V programe sa predstavia mažoretky MERCI, MAOK so skupinou a Martin Valihora a ich hudobní hostia. Lístky na ďakovný koncert je možné zakúpiť v pokladnici Divadla Malá scéna.

„Dobrí otcovia sú hrdinovia všedných dní… sú soľou života“ – to je motto kampane, ktorej poslaním je verejne oceniť a celospoločensky poďakovať otcom za ich starostlivosť, podporu, záujem a lásku. Vyzdvihnúť hodnotu dobrého otcovstva pre šťastie dieťaťa a jeho matky, pre prosperitu komunity a spoločnosti. Viac na www.dobriotcovia.sk a fanúšikovskej stránke kampane na Facebooku s rovnakým názvom „Slovensko potrebuje dobrých otcov“.

(Zdroj: SS, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*