Osobnosťou Slovenský Goodwill 2017 sa stal rezbár s veľkým srdcom

Bratislava, Admin – Dňa 7. 11. odovzdali v Zrkadlovej sále Zichyho paláca prvé ocenenia Slovenský Goodwill. Zo 17 finalistov, ktorí boli nominovaní do premiérového ročníka ocenenia pre firmy, ktoré si ľudia vážia, Slovenský Goodwill 2017, verejnosť 555 hlasmi zvolila Milana Krajňáka, ktorý sa stal prvým nositeľom titulu OSOBNOSŤ Slovenský Goodwill. 

František Zvrškovec, prezident DIVIDENT GROUP odovzdal ocenenie zástupcovi O.Z. Podaj ďalej (V kategórii Podporovateľ).

Do prvého ročníka ocenenia bolo prijatých celkom 24 nominácií, a to približne zodpovedá počtu nominácií prijatých v premiérovom ročníku ocenenia Český Goodwill 2013, z ktorého ocenenie Slovenský Goodwill vychádza. Odborná porota ocenila podnikateľov v kategóriách Tradícia, Inovácie, Partner a Podporovateľ. 

Kategória Tradícia
Nominovaní môžu byť podnikatelia a spoločnosti, ktoré aktívne prispievajú k udržovaniu či oživovaniu tradície slovenských alebo regionálnych výrobkov a služieb vrátane miestnych kultúrnych a spoločenských zvyklostí a tradícií.
Kategória Inovácie
Tradičný neznamená skostnatený a inovácie sú zásadným predpokladom pre udržateľnú konkurencieschopnosť Slovenskej republiky a slovenských produktov na otvorenom trhu. Kategória Inovácie slúži k oslave podnikateľov a spoločností, ktorým sa darí skĺbiť inovatívne snahy so zámerom rozvíjať tradičné hodnoty alebo sú autormi úplne nových a jedinečných produktov a služieb, ktoré súvisia s predmetom ich podnikania.
Kategória Partner
Cieľom tejto kategórie je vyzdvihnúť podnikateľov a spoločnosti, ktoré sa správajú zodpovedne a transparentne ku svojim stakeholderom, hlavne k zamestnancom a obchodným partnerom, rovnako ako k investorom či akcionárom a sú im spoľahlivým a váženým partnerom.
Kategória Podporovateľ
Do tejto kategórie patria nominácie podnikateľov a spoločností, ktoré sú ohľaduplné ku svojmu podnikateľskému, ekonomicko-sociálnemu a životnému prostrediu a aktívne presadzujú jeho kultiváciu alebo záchranu.
Hlavná kategória ocenenia SLOVENSKÝ GOODWILL = cena verejnosti.
Môže ju získať každý z účastníkov projektu nominovaný v ktorejkoľvek základnej kategórii, ktorý získa v hlasovaní verejnosti najväčšiu priazeň. Hlas ľudu dá vyniknúť jednotlivcom, ktorí sa najvýraznejším spôsobom zasadili o celkové šírenie „dobrej vôle“ vo svojom okolí, sú skutočnými lídrami vo svojom obore a silným pozitívnym vzorom pre ostatných.
Slavomíra Blahušiaková riaditeľka firmy Liečebné termálne kúpele (V kategórii Tradícia)
Mirka Števková zakladateľka projektu JaSpravim.sk (V kategórii Inovácie)
Tatiana Nátna majiteľka Turčan Auto (V kategórii Partner)
Viera Potášová za O.Z. Podaj ďalej (V kategórii Podporovateľ)

Porota sa ďalej rozhodla udeliť Zvláštnu cenu za celoživotný prínos pani Eve Sirackej prezidentke Ligy proti rakovine SR.

Kategóriu verejnosti ovládol rezbár z východného Slovenska Milan Krajňák (na obr. č.1 s vyrezávaným srdcom a na obr. č. 3), ktorý sa snaží svojím umením pomáhať ľudom s neľahkým životným osudom. Z celkom 2 460 prijatých hlasov ich získal 555 a symbolicky tak prekonal o 22 hlasov MUDr. Michaelu Hustou, víťazku prvého ročníka ocenenia Český Goodwill 2013. Pôvodne český projekt, ktorý v tomto roku oslávil už 5. jubileum, je za hranicami vnímaný ako prestížne ocenenie, prinášajúce obrovskú motiváciu pre podnikateľov, ktorí ku svojmu podnikaniu pristupujú zodpovedne. Za päť rokov bolo prijatých už viac ako 287 platných nominácií (finalistov) a cez 40 000 hlasov verejnosti.

Rezbár Milan Krajňák odovzdal dreveného anjela ťažko zdravotne postihnutej osobe za prítomnosti moderátorky Evy Černej a Márii Rehákovej, generálnej riaditeľky STAR production.

V rámci slávnostného večera sa mohli hostia z celého Slovenska tešiť z vystúpenia fantastickej pianistky Victorie Regie a speváčky Brigity Szelidové. Prekvapením bola prezentácia úplne nového modelu Škoda Karoq, ktorý sa stal stredobodom átria Zichyho paláca.

Nad transparentným priebehom po celú dobu dohliada svetovo uznávaná certifikačná autorita TÜV SÜD Slovakia. Premiérový ročník ocenenia Slovenský Goodwill sa konal pod záštitou Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory a premiéra Slovenskej republiky. Organizátorom ocenenia bola česká poradenská skupina HPCG. Hlavným partnerom sa stala ŠKODA AUTO Slovensko. Partneri projektu boli Top centrum podnikateliek a Združenie mladých podnikateľov Slovenska, LORIKA CZ a Etnetera. Mediálnymi partnermi sa stali Ženskýweb.sk, Slovenka, Metropola.

Sprava: František Zvrškovec, prezident DIVIDENT GROUP, Eva Kováčová, riaditeľka Ligy proti rakovine a Roman Rajtár, PR manager, ŠKODA AUTO Slovensko.

Odbornými mediálnymi partnermi boli magazín GoodWill, Podnikajte.sk a Magazín KPCG. Spoluorganizátorom galavečera bola agentúra Star Production. Partnerom slávnostného večera bol Slovak Business Agency.

(Zdroj: Lenka Hlavatá, HPCG; Pripravila: Valéria Nagyová, Foto: Besim Mehinbašić a Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*