Challenge Family triatlon prvýkrát v Elements Resorte

Šamorín, Admin – V šamorínskej reštaurácii Farrier´s, ktorá sa nachádza v športovom areáli ELEMENTS RESORT tesne pri vstupe do Hippo arény sa 26. novembra konala tlačová konferencia. V uvedenom multifunkčnom športovom areáli sa uskutočnia hneď viaceré triatlonové disciplíny v rámci pretekov CHALLENGE ŠAMORÍN v termíne od 15. do 21. augusta 2016. Ústrednou agendou konferencie bol stav pripravenosti tohto významného športového podujatia a možnosť získania podrobnejších informácií o triatlone od funkcionárov slovenského triatlonu, zástupcov Challenge Family a aktívnych vrcholových športovcov.

Šamorin IMG_3641 zm

Na tlačovej konferenci boli prítomní Mario Hoffmann podnikateľ a realizátor projektu ELEMENTS RESORT (na obr. č. 3 tretí zľava), Zigi Szofcik generálny riaditeľ Challenge Family (na obr. č. 3 druhý zľava), riaditeľ pretekov Štefan Kráľ (na obr. č. 3 prvý zľava) a zástupcovia mesta Šamorín primátor Mgr. Gabriel Bárdos (na obr. č. 3 prvý sprava) a viceprimátor Csaba Orosz, bývalý známy vrcholový športovec. Novinári mali možnosť osobne sa stretnúť s významnými aktívnymi športovcami, či už s profesionálnym pretekárom a ikonickou osobou nemeckého triatlonu Lotharom Lederom, alebo s najznámejším českým triatlonistom Filipom Ospalým (na obr. č. 5) úradujúcim majstrom Európy v strednom triatlone. Prítomní boli tiež Petr Vabroušek a slovenskí reprezentanti Karol Džalaj a Nikola Čorbová a známi slovenskí funkcionári a osobnosti tohto športu.

Šamorin IMG_3665 zm

V úvode pán Mário Hoffmann privítal hostí a stručne predstavil multifunkčné športové zariadenie ELEMENTS RESORT. Areál ponúka profesionálne podmienky pre výkon 27 športových disciplín, s úrovňou vybavenia zodpovedajúcou olympijským štandardom a schválenou jednotlivými medzinárodnými športovými federáciami a asociáciami. Svojou ponukou spĺňa najvyššie nároky profesionálnych i amatérskych športovcov a reprezentantov, športových tímov i jednotlivcov z celého sveta. Úspešný podnikateľ vyzdvihol prínos a význam športu pre ľudí a celú spoločnosť, s použitím citátu od prezidenta Nelsona Mandelu “Šport môže zmeniť svet, šport môže zjednocovať ľudí“.
Primátor Mgr. Gabriel Bárdos pozdravil hostí v mene občanov mesta Šamorín, vo svojom príspevku stručne spomenul aj bohatú históriu mesta, ktorá siaha až do 13. storočia. Mesto malo v stredoveku výsady slobodného kráľovského mesta. Primátor prezentoval jednotnú podporu a kladný postoj obyvateľov k tomuto významnému športovému podujatiu, ktoré sa uskutoční v budúcom roku. Vyzdvihol význam tohto významného športového podujatia a uviedol aj ďalšie plánované športové preteky a benefity z nich vyplývajúcich pre mesto Šamorín a okolité obce Žitného ostrova.

Šamorin slovakman-2

Riaditeľ pretekov CHALLENGE ŠAMORÍN pán Štefan Kráľ vo svojom vstupe poskytol mnoho zaujímavých faktov a informácií o podrobnostiach plánovaného triatlonového preteku. Ako uviedol, triatlonová trať bude výnimočná svojou pestrosťou, plávať sa bude priamo v Dunaji pri lagúne Kormorán, kde už rieka má kľudnejší prúd. Cyklistická trať bude viesť z depa na Čilistovskej ceste smerom južne na Báč, cez vodnú priehradu Gabčíkovo až po dedinku Vojka nad Dunajom. Pretekári sa v dedinke otočia a tou istou cestou sa vrátia späť. Bežecká trasa bude priamo v areáli ELEMENTS RESORT a cieľová rovinka bude na atletickom štadióne. Pre maximálnu bezpečnosť a pre optimálne zabezpečenie cyklistickej trasy budú viesť sériu rokovaní aj so starostami obcí.

Šamorin slovakman-5 zm

„V rámci CHALLENGE ŠAMORÍN budeme organizovať nie jeden, ale hneď niekoľko triatlonových pretekov od šprintu (750 m plávanie – 20 km cyklistika – 5 km beh), cez olympijské preteky (1500 m – 40 km – 10 km), až po hlavné preteky na polovičnej „ironmanskej“ trati (1900 m – 90km – 21,1km). O atraktívnosti nášho podujatia svedčí i to, že už teraz máme prihlásených najlepších českých a slovenských triatlonistov – Petra Vabrouška, Karola Džalaja, Kristínu Néč-Lapinovú, Nikolu Čorbovú a samozrejme hviezdu svetového traitlonu, úradujúceho majstra Európy v strednom triatlone, Filipa Ospalého. Preteky sú otvorené pre športovcov všetkých vekových a výkonnostných kategórií. Nezabúdame na rodiny – súčasťou festivalu je tréningový kemp pre deti a mládež za účasti najlepších profesionálnych triatlonistov so súťažami v aquatlone a detskom triatlone na záver. A keďže v čase CHALLENGE ŠAMORÍN budú prebiehať aj súťaže v triatlone na olympijských hrách v Rio de Janeiro, budeme mať veľkú fanušikovskú zónu s veľkoplošnými obrazovkami, kde môžu naši fanúšikovia a účastníci spolu zdieľať olympijskú atmosféru a aspoň na diaľku povzbudiť české a slovenské nádeje v Riu,“ povedal riaditeľ pretekov Štefan Kráľ.

Generálneho riaditeľa Challenge Family pána Zibiho Szlufcika a zahraničných členov organizačného štábu nadchlo miesto budúcich triatlonových pretekov. Neočakávali, že preteky sa uskutočnia v takom komplexne vybavenom stredisku, akým je Element Resorte. Generálny riaditeľ Challenge Family sa snaží v každej krajine získať pre triatlon získať čo najviac ľudí, podujatia zo seriálu Challenge Family sú preto otvorenými pretekmi. Môžu sa na nich zúčastniť športovci rôznych vekových a výkonnostných kategórií – od úplných nováčikov až po republikových majstrov, resp. po víťazov alebo medailistov z ME alebo MS.

Šamorin IMG_3672

Pán Zibi Szlufcik charakterizoval aj svoj osobný postoj k triatlonu. „Triatlon je vášeň, ktorá dokáže nadchnúť veľmi veľa ľudí na celom svete. Je to spôsob života, ktorému už podľahli desaťtisíce ľudí. Veríme, že nadšených obdivovateľov a športovcov dokážeme nájsť budúci rok aj na Slovensku. To je náš hlavný cieľ, s ktorým chystáme preteky v Šamoríne. ELEMENTS RESORT musíte vidieť, aby ste uverili aké kvalitné zariadenie a špičková infraštruktúra je na ľavom brehu Dunaja pri Šamoríne. Multifunkčné zariadenie má silný potenciál stať sa jedným z vedúcich tréningových zariadení pre triatlon v Európe. Sme nesmierne radi, že môžeme spolupracovať s takým výborným organizačným tímom na príprave triatlonového podujatia v Šamoríne. Bude to prínos nielen pre Šamorín, ELEMENTS RESORT a Slovensko, ale aj pre náš spoločný triatlonový svet. Tieto preteky pasujú našej oddanosti organizovať výnimočné súťaže v ikonických destináciách,“ dodal na záver generálny riaditeľ Challenge Family Zibi Szlufcik.

Šamorin IMG_3679V ďalšej časti konferencie mali novinári možnosť porozprávať sa aj so zahraničnými a domácimi pretekármi. Najväčšou športovou hviezdou medzi prítomnými triatlonistami bol profesionálny pretekár Lothar Leder (na obr. č. 7). Viacnásobný nemecký majster triatlonu a päťnásobný víťaz pretekov Ironman Europe sa umiestnil aj na popredných miestach najznámejšej súťaži Ironman, ktoré sa organizujú na Hawajských ostrovoch. V mladosti bol aktívnym plavcom, pretekal hlavne v disciplíne na 1 500 voľný spôsob, v ktorej získal titul majstra Rheinland Pfalz. To, že už v mladosti súťažil v plávaní, považoval vždy za svoju veľkú výhodu voči ostatným triatlonistom. Lothar Leder mal len 21 rokov, keď na svojich prvých, dlhotraťových pretekoch Ironman Europe skončil na výbornom siedmom mieste. Bol tiež prvým triatlonistom v histórii, ktorému sa podarilo pokoriť magickú časovú hranicu ôsmych hodín v najdlhšej triatlonovej disciplíne. Stalo sa to na súťaži Ironman Europe v roku 1996, keď preteky vyhral s fantastickým časom 7 hodín 57 minút a 2 sekundy. Štyridsaťštyri ročný športovec pochádzajúci z nemeckého mesta Worms v osobnom rozhovore na otázku, ako sa mu páči Element Resorte s úsmevom na tvári a nadšením chválil podmienky vytvorené pre športovcov v šamorínskom areáli. „Je to šialené, aký fantastický športový komplex tu vybudovali. Nečakal som, že sa tu stretnem s takými dobrými podmienkami pre šport.“
Vychádzajúc z prezentovaných informácií organizátorov podujatia a vrcholových triatlonistov sa môžeme už dopredu tešiť na preteky CHALLENGE ŠAMORÍN, preto odporúčame našim čitateľom prísť budúce leto do Šamorína. V ELEMENTS RESORTE budete mať možnosť povzbudiť pretekárov k rekordným výkonom a vytvoriť spolu s nimi nezabudnuteľnú scenériu preteku.

Šamorin

*   *   *

ELEMENTS RESORT je multifunkčný areál, ktorý na ploche viac ako 100 hektárov ponúka výborné podmienky pre profesionálny i amatérsky šport, relax a kongresovú turistiku. Je otvorený celoročne a svojou ponukou spĺňa najvyššie očakávania športovcov aj verejnosti. Základnými časťami ELEMENTS RESORT sú HIPPO-ARENA, AQUA ARENA, ŠPORT a HOTEL, ktoré vytvárajú jedinečnú kombináciu špičkových športovísk, relaxačných zariadení, ubytovacích kapacít, kongresových priestorov a doplnkových služieb v najvyššej kvalite.
Jeho ideálna poloha v Šamoríne-Čilistove garantuje rýchlu dostupnosť do Bratislavy (30 min.), Viedne (60 min.) a Budapešti (120 min.) a prostredníctvom ich medzinárodných letísk i do ďalších európskych metropol, prípadne celého sveta.

(Zdroj: Martin Simonides, ELEMENTS RESORT, Pripravil: Eugen Nagy, Foto: Eugen Nagy a archív ELEMENTS RESORT)

1 Komentár Challenge Family triatlon prvýkrát v Elements Resorte

  1. edita stankova // 27. decembra 2015 at 12:15 // Odpovedať

    Úžasné, tešíme sa na také a podobné aktivity!!!

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*