Búda pre psa je nutnosťou pre vášho chlpatého kamaráta

BRATISLAVA/ADMIN – Kto má doma štvornohého maznáčika vie, že pes je najlepším priateľom človeka. Či už je to drobná kamarátka veľkosti dámskej kabelky alebo poriadny ochranca, z ktorého ide rešpekt, jedno je isté – zaslúžia si len to najlepšie. Každý pes totiž potrebuje svoje vlastné miesto.

Veľkosť je základ

Je známe, že malé plemená sú väčšinou domáckejšie typy, ktoré sa uvelebia na svojom mieste tam, kde im ho postavíte. Väčší psi spravidla trávia svoje dni vonku a len máloktorý majiteľ si nechá veľké plemeno behať po celom dome, ak samozrejme nebýva v byte, kde sú možnosti obmedzené.

Zviera potrebuje cítiť, že má svoje miesto a čo sa týka vonkajších plemien, pre nich je tou správnou voľbou búda pre psa. Správne by mala byť umiestnená tak, aby na vás, poprípade vchod vedúci k vám, mal dostatočný výhľad. Čo sa týka veľkosti, tá sa volí podľa výšky daného plemena psa. V prípade, že nakupujete online, každá búda má pri sebe napísané rozmery, podľa ktorý sa budete orientovať.

Materiál je na vás

Búda pre psa je dnes dostupná v mnohých variáciách. Existujú drevené, kamenné (tie si obvykle ľudia nechávajú zabudovať priamo do vonkajšieho interiéru), alebo plastové. V posledných rokoch sa práve plast stal obľúbenou voľbou majiteľov chlpatých kamarátov. Jeho výhoda je najmä v ľahkosti čistenia. Je však potreba dať na vedomie, že v lete mu vo vnútri postačia jednoduché látky, no v zime je dôležité dodať viac izolácie.

Nezabudnite na to, ako musí pes búdu vnímať

Nejde len o to zakúpiť nový kúsok pre vášho domáceho maznáčika, je potreba zaistiť, aby si na toto miesto dokázal navyknúť. Zo začiatku ho s jeho novým domčekom zoznámte. Odborníci radia, že je vhodné vložiť mu dovnútra napríklad dobrotu, vďaka ktorej sa presvedčí, že mu vo vnútri nič nehrozí. Dôležité je, aby ste postupovali pomaly a pozitívne. Tak si pes k búde vytvorí kladný vzťah.

(Zdroj: ML; Foto: pryzmat / Shutterstock.com; Pripravila: red.)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*