Vianočný Herial Ladies Club
s prof. Štefanom Nosáľom

pratislava, Admin – Vianočný charitatívny Herial Ladies Club (HLC) sa konal v piatok 12. decembra 2014 v krásnych, zrekonštruovaných priestoroch hotela Tatra ****. Hlavným hosťom bola legendárna osobnosť našej kultúry, umelecký šéf súboru Lúčnica a jeho choreograf prof. Štefan Nosáľ.

LC herial 12.12.14 tatra 1882

V predvianočnom čase sa v krásnych zrenovovaných priestoroch hotela Tatra v samom srdci Bratislavy konal charitatívny HLC. Hotel Tatra, známy kedysi slávnym Tatra kabaretom, ale aj kinosálou, či Divadlom L plus S má svoj genius loci – novú tvár a bohatú históriu s tradičnou „staroprešpurskou“ kuchyňou.

Slavomira Stefanikova

Hlavným hosťom bol tentoraz muž, ktorý je jedným z najväčších odborníkov na ženskú krásu a pôvab, slovenský Prometheus, ktorý vymodeloval zo ženy nádhernú tanečníčku, vdýchol jej neskutočný pôvab, ladný pohyb a šarm a ktorý dokázal po takmer 7 desaťročí svojho pôsobenia v Lúčnici prezentovať na doskách divadiel a sál celého sveta tie najkrajšie slovenské dievčatá v tancoch a choreografiách. Odmenou boli aj sú standing ovation na všetkých kontinentoch.

LC herial 12.12.14 tatra 0566

Na svoje Vianoce v rodnej Hriňovej aj na to, „prečo každý chce Tanečnice z Lúčnice“ si zaspomínal prof. Štefan Nosáľ. Rozprávanie 88- ročného, večne sviežeho a mladého umelca bolo dojímavé, vtipné a záverečná koleda v jeho podaní navodila pravú vianočnú atmosféru plnú prekvapení, darčekov a dobrej nálady.

Počas večera sme podali pomocnú ruku občianskym združeniam celého Slovenska odovzdaním finančných šekov na podporu a pomoc zdravotne postihnutých spoluobčanov. Celkom symbolicky odovzdal prvý šek prof. Štefan Nosáľ, sám legendárny tanečník a choreograf, tanečnému klubu Ellegance z Košíc a jeho umeleckému vedúcemu a choreografovi Petrovi Vidašičovi a jeho tanečnej partnerke na vozíku Helenke Kašickej. Tento pár je aktuálny majster sveta z MS v tanečnom športe na vozíkoch v Tokia 2013. V decembri minulého roka obhájili svetové striebro a získali titul majstrov sveta. Klub Ellegance združuje tanečníkov na vozíkoch a má na svojom konte niekoľko medailí z ME, a MS.

LC herial 12.12.14 tatra 1921

LC herial 12.12.14 tatra 1200

Ženskej kráse sa venovali aj v rozhovore s obchodnou riaditeľkou Pierre Fabre pre Slovensko Milušou Gallovou, ktorá potvrdila silu prirodzenej krásy, ktorá kvitne v krojoch a folklóre a dokumentovala ju rozprávaním o prírodnej kozmetike francúzskych vôd AVENE, aj o najnovších produktoch pre ženskú krásu a zdravie. Zaujímavé sú charitatívne aktivity spoločnosti Avene a prínos k realizácii ekologického projektu Veľkého zeleného múru, ktorý by mal pomôcť v strednej Afrike rozširovaniu Sahary a vysúšanie pevnín. Na vysádzaní stromov do tohto zeleného múru takmer 8000 km dlhého a 15 km širokého sa zapájajú tí, ktorí chcú pomôcť krajinám tretieho sveta – Afrike a jej obyvateľom.

LC herial 12.12.14 tatra 0677

Projekt Alpine Centre Hotel Management prezentoval nový typ vzdelávania na Slovensku, s príchuťou Švajčiarskych Álp a šikovnosťou autorky tejto myšlienky Ing. Kamily Dolnej. Dlhé roky sa venuje organizovaniu pobytov našich slovenských študentov v zahraničí, ich praxi v teréne a svoje skúsenosti uplatnila pri získaní licencie súkromnej školy Alpine Centre Hotel Management, ktorá bude sídliť v priestoroch Vysokej školy ekonomiky a managementu verejnej správy v Bratislave. Škola má dlhoročnú tradíciu vo svete, jej absolventi nachádzajú 100 % uplatnenie v praxi a Slovensko bude ďalším článkom reťaze úspešného vzdelávania mladých hotelových manažérov.

LC herial 12.12.14 tatra 0951

Charite, zdraviu a kráse sme sa venovali aj v rozhovore s predstaviteľmi a spolumajiteľmi najväčšej kliniky estetickej medicíny na Slovensku, ktorá sa rozrástla a získala medzinárodné renomé. Interklinik na čele so skúseným riaditeľom MUDr. Tomášom Sternom a špičkovou dermatologičkou MUDr. Slávkou Feix nám priblížil už 20-ročný príbeh tejto prestížnej a uznávanej kliniky.

Tomas Stern, Slavka FEIX

Keďže Herial Ladies Club nie je iba o duchovných hodnotách, ale aj o gurmánskych zážitkoch, večer pokračoval degustáciou skvelých vín z viníc a pivníc dvojice vinárov Ivana Lacka a Vladimíra Majtána, odborníkov, ktorí zasvätili dámy do tajov vínneho moku, aj do tajomstva, prečo bol rok 1961 výnimočný ročník. Známi vinári predstavili aj výnimočné vína pre výnimočných ľudí z celého sveta.

 Vladimir Majtan, Ivan Lacko

Hostiteľka večera, pôvabná pani riaditeľka hotela Tatra****, Mgr. Slavomíra Štefániková nielenže so svojím tímom pripravila výnimočné kulinárske zážitky, ale aj porozprávala o svojich skúsenostiach z tatranských reštaurácií a hotelov, kde doteraz pôsobila. Ako sama priznala, hotel Tatra je šanca a výzva! A výzvy čakajú len na pripravených…v jej prípade bola šanca premenená. Samozrejmosťou boli aj ochutnávky nápojov spoločnosti McCarter, a prvotriednej slovenskej kávy Štrbské presso.

Michal POllak, Strbske presso a SLavka Stefanikova

Súčasťou charitatívneho večera bolo spoločné odovzdanie šeku Detskému kardiocentru v Bratislave do rúk jeho predsedníčky Márii Kadlečíkovej s vyzbieraným finančným výťažkom z Charitatívneho vianočného bazáru, ktorý sa konal 29. 11. 2014 v hoteli Chopin***.

Maria Kadlecikova ZM

Krásnou bodkou programu bola prehliadka spoločenských šiat z dielne talentovanej Ivany Marmare. Modely kombinované s pravými luxusnými kožušinami La Rena, boli vhodným tipom na nadchádzajúce sviatočné dni a plesovú sezónu.

LC herial 12.12.14 tatra 1478 ZM

Po skončení oficiálnej časti sa degustácia vín a ochutnávka špecialít doplnená príjemnými rozhovormi a stretnutiami takmer dvesto dám z celého Slovenska prehupla do neskorých nočných hodín. Advent znamená príchod – príchod Vianoc, ich čara, stretnutí blízkych, rodiny, zastaveniu sa v každodennom zhone. Aj HLC nám pripomenul, čo advent znamená – dávanie a dostávanie, radosť a lásku, spolupatričnosť, chrám ľudskej veľkorysosti a porozumenia namiesto chrámu konzumu a materiálnych hodnôt.

(Zdroj: Miriam Ištoková, project manager HERIAL, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*