Veľké knižné venovanie

Admin,21.05.2013 - WellGiving, o. z. v spolupráci so základnými a materskými školami po celom Slovensku odštartovalo projekt Veľké knižné venovanie. Dnešné deti potrebuje príbehy plné humoru, zábavy a zároveň ukazujúce pravé hodnoty. Cieľom projektu je priniesť súčasnú detskú literatúru do škôl.


Veľké knižné venovanie_Deti počúvajúce príbeh 2
Podľa slov známeho slovenského publicistu, Michala Hvoreckého, „knihy pre deti a mládež by mali byť na školách samozrejmosťou. Keď hovorím s mladými ľuďmi, snažím sa im odovzdať posolstvo, že ak budú čítať, prežijú s veľkou pravdepodobnosťou úspešnejší a lepší život a zarobia aj viac peňazí ako tí, ktorí knihy ignorujú“. Žiaľ, limitované finančné možnosti  neumožňujú školám obstarať dostatočný počet kvalitných detských kníh, ktoré by naplnili detské očakávania a hlad po fantastických príbehoch.

Veľké knižné venovanie_Kemkovci čítajú deťom 1

WellGiving, o. z., ktoré pomáha ľudom cez darcovský portál dakujeme.sk, sa rozhodlo pre ambiciózny cieľ. Do konca roka 2013 získať financie na nákup 4 800 detských kníh pre viac ako 3000 detí základných a materských škôl takmer.
Do projektu sa zapojilo viac ako 150 učiteľov zo 150 škôl po celom Slovensku. Ich úmyslom je vytvoriť priamo v triedach tzv. „čítacie kútiky“ a  inšpirovať deti k tomu, aby v detských knihách našli svojho najlepšieho „tichého“ priateľa. V súčasnom období pokročilých moderných technológií je tradičné čítanie kníh na ústupe. Preto je viac ako dôležité, aby deti spoznali skutočnú hodnotu knihy – najlepšieho priateľa človeka, ku ktorému sa môžu kedykoľvek vrátiť.

Veľké knižné venovanie_Čítanie otcov

„Deti trávia v škole väčšinu svojho času.Knihy v školách by mali byť samozrejmosťou. Keby každý rodič podporil ich kúpu, tak v každej triede bude 15 až 20 kníh“, povedal Juraj Kemka, ktorý spolu so svojou manželkou Adrianou bez nároku na honorár čítali deťom. Projekt Veľké knižné venovanie apeluje najmä na rodičov detí a učiteľov, aby s deťmi trávili čas aj čítaním kníh. Práve spoločné čítanie kníh v rodinnom či školskom prostredí dokáže preniesť deti z reality do sveta fantázie a detských snov, rozvíja empatiu a komunikačné schopnosti dieťaťa.
(Suchová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*