V centre Bratislavy sa otvára dizajnový gallery bar MOARÉ

Bratislava, Admin – V bratislavskom Starom Meste na Laurinskej 7 pribudol nový dizajnový gallery bar pod názvom MOARÉ. V stredu, 29. júla, začne svoju oficiálnu prevádzku otváracím eventom spojeným s kultúrnym programom. Súčasťou slávnostného večera bude aj vystúpenie tanečníkov a hudobníkov, i degustácia rakúskych a moravských vín. Hostí privíta aj samotný majiteľ a autorka interiérového dizajnu.

Moare_interier3 zm

Nápad využiť a zrekonštruovať päť rokov opustený priestor bývalého podniku Corrida de Toros vznikol ako idea majiteľa Jána Mičíka a autorky interiéru Júlie Kunovskej. „Gallery bar MOARÉ pre mňa znamená vytvorenie priestoru blízkych stretnutí a dlhých debát v prepojení s umením. A to všetko pri kvalitnom víne a gastronómii. V suteréne podniku plánujeme otvoriť malú galériu a miesto pre pravidelné diskusie,“ vysvetľuje J. Mičík. Celý interiér MOARÉ bol, podľa jeho slov, citlivo navrhnutý a detailne prepracovaný známou slovenskou dizajnérkou J. Kunovskou s výtvarným odkazom na tradíciu slovenského drotárstva. Poéziu na mieru vytvoril Zbignew Machej a grafický dizajn zas Zuzana Chmelová.

Moare_interier2 zm

Zámerom Jána Mičíka je skĺbiť v MOARÉ originálne miesto s kvalitnou ponukou jedál pripravených z ingrediencií dopestovaných na slovenských farmách. Hlavnou časťou nápojového lístka sú kvalitné vína z oblasti Moravy a rakúskeho Burgenlandu.

Moare_interier_1        Moare_menu3

Počas otváracieho večierku môžu hostia vidieť tanečné a hudobné vystúpenie spolu s prekvapením večera umeleckého charakteru. Súčasťou programu bude aj voľná degustácia vín z vinárstiev Maňák a Vendelín s malým občerstvením. Návštevníkov prevedie priestorom a pozve na pohárik aj samotný realizátor projektu J. Mičík a dizajnérka J. Kunovská.

(Zdroj: Ela Dekánková, MOARÉ, Pripravila: Valéria Nagyová)

Zanechajte nám Váš dotaz

Vaša emailová adresa nebude publikovaná


*